Matteo Salvini : „Me valame veel verd Euroopa arteris!”

0
1228

Itaalia siseminister ja peaministri asetäitja Matteo Salvini ei varjanud  Liiga pressikonverentsil oma rõõmu. Liiga partei kolmekordistas oma häälte arvu 6,2% -lt 19% -ni ja seda vaid ühe aasta jooksul.

Intervjuu käigus küsis ajakirjanik Salvinilt ennustust Euroopa Parlamendi valimiste kohta, selle kohta, kuidas tema ja Liiga näevad Euroopa saatust, arvestades, et hiljuti esitatud Confcommercio uuringu  kohaselt on Itaalia kõige euroskeptilisem riik Euroopas, koos Tšehhi Vabariigiga. Ajakirjaniku andmetel on valmimas „Itaexit”.

„Ei mina ega meie valitsus ei kavatse Euroopa Liidust lahkuda, kuid me oleme veendunud, et on vaja muuta Euroopa Liidus seadusi, et jääda Euroopa Liidu liikmeks, omades nii enesehinnangut kui ka väärikust,” sõnas Salvini.

„Tegelikkus on tugevam kui propaganda. Te saate riputada oma rõdudele ELi lipud, kuid milline Euroopa see on?”

„Üks, mis Bolkesteini direktiiviga (siseturu direktiiv 2006/123 / EU ühtse turu seaduste kohta) seab ohtu 300 000 töökohta ning Euroopa põllumajandus ja kalandus hävineb – lisaks miljonid töökohad?”

„Üks, mis on meile kehtestatud Fornero seadusega (2011. aasta pensioniseadus, mis on äärmiselt ebapopulaarne Itaalias), mis ütleb meile, et Itaalia ei saa vähendada makse, mis ei aidanud meid rändeküsimustes,” jätkas ta.

„Tuletan meelde, et peaminister Giuseppe Conte on palunud vaadata läbi Dublini määruse sisserändajaid käsitlevad kehtivad normid. Palve esitati eelmise aasta juunist – ja mitte keegi pole midagi teinud…”

„Seepärast küsivad itaallased, kas EL-i jätkab oma peaga majandamist, silmade ja kõrvade sulgemist? Nad küsivad meilt:“ Miks peame selle eest maksma?” ”

„Minu peamine eesmärk on päästa Euroopa, uuendada Euroopat ja Liiga seda ka teeb.”

„Meid nimetatakse euroskeptikuteks, populistideks, natsideks, fašistideks, rassistideks, ksenofoobideks, homofoobideks jne.”

“Aga me valame veel verd Euroopa arteris.”

„Meil on planeeritud aprilliks esimese avaliku konverentsi, et arutada, milline on meie eesmärk Euroopas järgmise 40 aasta jooksul. Me arutame neid ideid ka meie liitlastega, kellega me plaanime juulis Brüsselis kohtuda,” ütles ta.

Allikas: Voice of Europe


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.