Mees maksuvõlglane ja naine miljonär: President Kersti Kaljulaid osutus euromiljonäriks!

0
2466

Meie riigipea on laenudest vaba ja omab märkimisväärset vara. Eelmisel aastal teenis ta üle 300 000 euro, kirjutab Eesti Ekspress. President Kersti Kaljulaid avalikustas enne vabariigi aastapäeva esimest korda oma huvide deklaratsiooni. Kuna ta tegi seda e-maksuametis, ei äratanud see avalikkuse tähelepanu.

Ekspress tutvus Kaljulaiu deklaratsiooniga ja avastas, et riigipea on tähelepanuväärselt jõukas, kes hoiab oma vara eri varaklassides: omab kinnisvara, osaleb ettevõtluses ja investeerib väärtpaberitesse. 

Presidendil pole ühtegi deklareerimisele kuuluvat varalist kohustust ehk laenu pankade või eraisikute ees.

Kaljulaid teenis eelmisel aastal kokku 306 586 eurot. Sellest 275 718 eurot sai ta maksustatavat tulu Euroopa Kontrollikoja liikmena.


Mida ei saa aga tema abikaasa kohta öelda. Kersti Kaljulaidi mees elas aastaid võlgu: ühistu kutsus appi isegi kohtutäituri.

Presidendi abikaasal Georgi-Rene Maksimovskil on Lasnamäel korter, mille võlad ühistu ees kerkisid nii suureks, et asja sekkus kohtutäitur ja Georgi-Rene teistele kinnistutele pandi peale keeld. Ühistust öeldakse, et praeguseks on probleem siiski lahendatud.

Inseneriharidusega Georgi-Rene Maksimovski omab kinnisvara. Näiteks on tal kaasomandis ligi kolm hektarit maatulundusmaad Harjumaal Kuusalu vallas Andineeme külas. Lisaks on tal kaasomandis maja Tallinnas Kristiines Tihase tänaval (ligi 1400 ruutmeetrit). Täielikult kuulub mehele korter Lasnamäel Mahtra tänaval (33 ruutmeetrit).

Paraku ei saaks Georgi-Rene kinnistusraamatu andmetel nende objektidega midagi teha. Nimelt on kohtutäitur pannud neile keelumärke, seoses võlaga Mahtra tänava kortermaja ühistu ees. Korteriühistu revisjonikomisjoni ettekannetest tuleb välja, et näiteks 2011. aasta lõpus oli Georgi-Rene võlg ühistu ees 913,34 eurot, võlg kasvas ja küündis 2014. aasta lõpuks 2544 euroni. 2015. aasta lõpuks oli võlg vähenenud –1054 eurot. 2016. aasta ettekannet veel avaldatud pole.