Meretakso ‘Ocean Viking’ otsib endiselt sadamat Euroopas, et laadida maha last 250 migrandiga

0
1125

Valitsusvälised organisatsioonid Piirideta Arstid (MSF) ja SOS Méditerranée otsivad endiselt 250 rändajale sadamat.

VVO meretakso Ocean Viking, alustas oma viimast operatsiooni 4. augustil ja selle aja jooksul on ta võtnud peale 3 paadi jagu rahvast, kes kõik tahavad teha oma uue kodu Euroopasse. Üks migrandirühm, milles oli 91 isikut toodi ära Liibüa rannikult, kirjutab BFMTV uudisteagentuur.

SOS Méditerranée operatsioonide direktor Frédéric Penard on väljendanud muret selle olukorra pärast, kuhu küll laev Euroopas võiks randuda või kas ta leiab ültsegi sadama.

“Oleme sellepärast mures, kuid Ocean Viking on selleks võimaluseks korralikult ettevalmistunud,” sõnas Penard.

Ta jätkas, lisades: “Oleme ühenduses Liibüa rannavalvuritega, kes määrasid meile Tripoli sadama, millest keeldusime, kuna rannik pole turvaline”.

Samuti kutsus vabaühenduste direktor Euroopa Liidu liikmesriike üles olukorra kiireks lahendamiseks tegutsema.

„Me ootame, et merenduskonventsioonidele allakirjutanud riigid teeksid oma tööd ja aitaksid kaptenil leida sadam. Riigid peavad ühiselt leidma lahenduse,“ ütles ta.

Praegune olukord on seotud sellega, et Itaalia trahvib uue seaduse alusel migrantide päästelaevu kuni 1 miljoni euro ulatuses ja arestib laeva. Uus seadus näitab oma mõju, sest ükski vabaühenduse meretakso ei julge sadamasse läheneda.

Piirideta Arstid (MSF) ja SOS Méditerranée pole ainsad meretaksod, kes on hiljuti oma jõupingutusi suurendanud.

Väidetavalt on Hispaania meretakso vabaühendus Proctiva – tegutsenud ka Vahemere piirkonnas – väidetavalt korjas hiljuti oma laeva “Open Arms” peale 160 migranti.

Transpordilaeva “Alan Kurdi” kapten kogus hiljuti migrante Liibüa rannikult.

Allikas: Voice of Europe

Seotud lood: