Merkel: „Saksamaa tulevik sõltub sisserändajatest!”

0
1076
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles Berliinis sisserändajatest rahvahulgale esinedes, et Saksamaa edukus sõltub sellest, kuidas suudame edukalt tegeleda sisserände ja integratsiooniga, edastab The Local.
Merkel esines sisserändaja taustaga noorte ees, ning rääkis ka muuhulgas neile Saksa põhiseaduse 70. aastapäevast, ning Merkel ütles, et „riigi majanduslik ja sotsiaalne elujõulisus” sõltub riigi edukast juhtimisest.”
Rahvas koondati kokku Saksa sisserändajate sihtasutuse (DSI) programmi „Mine oma teed” raames, mis soodustab sisserändaja taustaga noortest, et neid suunata Saksa tööturule.
Merkel meenutas oma kõne ajal publikule, et 19 miljonilisel sakslasel – veidi alla veerandi 83 miljonist elanikkonnast – on sisserändaja taustaga.
“Saksamaa põhiseaduse üks peamisi tunnuseid on see, kuidas see soodustab integratsiooni ja mitmekesisust, tagades samas, et need protsessid järgivad kõiki Saksa põhiväärtusi,” teatas Merkel.
Mitmeid kordi viitas Merkel hiljutistele sisserändajate sissevoolule, eriti Lähis-Ida riikidest, nagu Süüria ja Iraak, märkis Merkel, et “kuigi on olnud raskusi, esindas see jätkuvaid muutusi, mis on toimunud pärast Teist maailmasõda”.
„Me oleme seda hoolikalt mõistnud. (Me mõistame jätkuvalt), kuidas sisseränne meie riiki muudab ja kuidas see jätkab meie riigi muutmist,” ütles ta uhkusega.
„Oleme õppinud, et meie riik peab olema sisserände- ja integratsiooniriik.”