Migrantide jõhker rünnak Rootsis: varastati pesakond kutsikaid, aretajast naine peksti julmalt läbi, taheti murda kael

0
1284
Foto: Stefan Olofson ajalehest Norra Skåne

Möödunud kolmapäeva hommikul oli Rootsis Kristianstadi linna lähedal elav 51-aastane Eivor Nilsson oma kodumaja kõrvalhoones ja tegeles pesakonna koerakutsikatega, kui teda ründasid maskides mehed. Nilsson on kuldsete retriiverite tõuaretaja ja just kutsikad olid need, mida sissetungijad himustasid, kirjutab Voice of Europe.

Foto: Stefan Olofson ajalehest Norra Skåne

Röövijad ründasid jõhkralt ka kutsikate omanikku — esmalt pihustati Nilssonile näkku punast värvi ning seejärel peksti teda tömbi esemega pähe, kuni naine teadvuse kaotas.

“Ma suren. Kas mu elu lõpeb sedasi 50-selt, mõtlesin enne, kui minestasin,” ütleb Eivor Nilsson.

Kui ta teadvusele tuli, püüdis üks meestest tema kaela murda. Kuid see katkestati ja selle asemel suleti tema silmad ja suu teibiga ning kinni teibiti ka naise käed ja jalad. Samal ajal suhtlesid kurjategijad vigases rootsi keeles.

“Nad rääkisid võõrkeeles. Ei ole mingit kahtlust,” lisab naine.

Peale röövlite lahkumist õnnestus Nilssonil end vabastada ja kõrvalhoonest välja komberdada. Seejärel märkas naist tema ema, kes sissetungijate saabumist ja lahkumist tähele ei pannud ning kellel polnud aimugi, et midagi valesti oli.

Kristianstadi politseijaoskonna uurija Peter Frostlund sõnas väljaandele Kristianstadsbladet, et uurimine jätkub ja kõiksugu vihjed on väga oodatud. “Kui keegi satub peale kahtlasena näivale kuldsete retriiverite müügikuulutusele, tuleks sellest kohe teada anda,” palus Frostlund inimestel tähelepanelik olla.

Kokku võeti kaasa kuus seitsmenädalast kutsikat, kellest igaüks on väärt 15 000 rootsi krooni ehk veidi alla 1500 euro. Tänaseks on röövist möödas nädal, ent seni pole uurijad suutnud kindlaks teha ei varaste isikuid ega kutsikate asukohta. Kristianstadi politseile teadaolevalt oli sissetungijaid vähemalt kaks ning peale kutsikate midagi kaasa ei võetud.

Info kutsikate vargusest ringleb nüüdseks ka Eesti loomasõprade seas, sest tõenäosus, et kutsikaid püütakse maha müüa Rootsist väljaspool, on suur.

Rohkem pilte vaata siit