Miljonid Poola lapsed laulavad rahvushümni iseseisvuse 100. aastapäeva auks

0
931

Kuna Poola tähistab oma iseseisvuse taastamise 100. aastapäeva, tuleb reedel tänavatele enam kui 4,6 miljonit kooliõpilast ja 450 000 õpetajat. Üritusel osaleb 23 000 haridusasutust (kooli ja lasteaeda) üle kogu riigi.

Algatust korraldab Poola haridusministeerium, kus toimub mitmed erinevad sündmused, mis tähistavad 100. aastapäeva, ning see kulmineerub peamiselt 11. novembril.

Novembri pidustustes on üks tähtsamaid sündmusi Kayahi kontsert Varssavis 50 000 inimese jaoks. Kontsert on tasuta ja umbes poolteist tundi Poola pealinna staadionil 10. novembril.

Iseseisvuspäeval, 11. novembril toimub Varssavis Krakowi linna Przedmieście tänaval värvikas festival, kuhu oodatakse eelkõige peresid, kes saavad nautida paraade, kuulata Poola muusikat, nautida Poola kööki, vaadata sõjajärgse perioodi galeriid, ning näha saab antiikseid autosid ja vanaaegseid hobuste vaguneid.

“Astume rahvaga sammu ajas tagasi, et näidata meie praegusele põlvkonnale, milline oli  Poola, Varssavi ja Krakowskie Przedmieście sõja ajal,” ütles Kultuuriministri asetäitja Jarosław Sellin.

Poola sai taas iseseisvaks 11. novembril 1918, mil I maailmasõda lõppes, pärast 123 aasta orjuse möödumist, riikidelt nagu Venemaa, Austria ja Preisimaa.