MILLINE NAISTEPÄEV! Tanel Talve tagurdas lapseootel naise autole sisse, ning sõimas naise läbi

0
983

Riigikogulane Tanel Talve tegi täna hommikul Tallinnas asuva lasteaia ees avarii: tagurdas otsa raseda naise autole. “Mina ei sõitnud teile otsa!” vaidles Talve pärast kokkupõrget ning eitas tegu Õhtulehele ka hiljem.

Kokkupõrget pealt näinud Anne-Mari on kindel, et kokkupõrke põhjustas just riigikogu liige. Anne-Mari selgitab, et veidi enne kella üheksat seisis ta Kalamajas asuva Kellukese lasteaia ees ja ootas oma auto juures abikaasat. “Märkasin, et tohutu laev [Talve suur maastur- M.S.] on pargitud poolviltu, võttes ära praktiliselt kaks kohta,” vihjab ta lasteaia ees laiutanud riigikogulase autole. “Selle kõrvale hakkas nikerdama üks teine auto: nikerdas ja nikerdas ja tundus, et saab sinna ikkagi lõpuks vahele,” kirjeldab Anne-Mari. Ta lisab, et suure auto juht istus ise samal ajal autos ning jälgis, kuidas teine sõiduk pargib. “Tahtes ilmselt sellele naisele ruumi teha, otsustas ta vist, et peab ennast ikka liigutama ja siis ta tagurdas. Aga tagurdas selle naise [auto] taganurga pihta.”

Sama nägi ka teine juhtunut tunnistanud naine, kes hõikas Anne-Marile: “Oh, näed, ta ju põrutas täiega sisse!”

Kõksu järel tuli parkimisega vaeva näinud naine oma sõidukist välja ja koputas talle otsa sõitnud masina aknale. Tanel Talve ja tema kaaslane väljusid autost. Anne-Mari tsiteerib naise öeldud sõnu: ”Te sõitsite mulle otsa,” ja lisab haukuval toonil tsiteerides Tanel Talvet: “Mina ei sõitnud teile otsa!”

Anne-Mari läks vaidlejate juurde ja ütles, et nägi toimunut pealt.

Talve jätkas vaidlemist ja lisas, et sinna, kuhu naine parkida soovis ei tohigi parkida, sest vastas on värav. Poolte omavaheline vaidlus aga otsa ei saanud. “Mina ei ole selles süüdi! Ise olete süüdi! Midagi ju ei juhtunud: vaadake, siin ei ole ju midagi juhtunud! Läksin selle plastmassosaga siia teile ju vastu,” meenutab Anne-Mari kuuldud riigikogulase sõnu. Vastaspooleks olnud naine küsis omalt poolt, kas tasuks kutsuda politsei? Politseid siiski pealtnägija kohalolu ajal ei kutsutud, kuid Tanel Talvele vastu vaielnud naine oli endast nii väljas olnud, et rääkis kohati vene keeles. “Ja siis Talve ütles: kuuleõä Eesti keelt üldse ei oska ?” matkib pealtnägija Anne-Mari poliitikut püüdlikult täpselt.

Vaidlus kestnud kümmekond minutit, misjärel Anne-Mari lahkus nördinult: “Tõsi: reaalselt ei ole mingit mõlki, olid värvikriimud, aga mees sõidab naistepäeval naisele otsa, hakkab õiendama ja süüdistama ja ei tule selle peale, et ta võiks paluda vabandust!”

Pealtnägija arvab, et pooled jõudsid siiski kokkuleppele. “Viimane asi, mis ma kuulsin, olid Talve sõnad, et mul on vennal Sõle tänaval autoremonditöökoda: kui on mingi häda, siis me võime ju sealt läbi käia.”

Tanel Talve: “See on loll jutt.”

Tanel Talve parkis lasteaia ees, et viia Sotsiaaldemokraatide poolt sealsetele töötajatele naistepäeva puhuks kringel. Lõunal tehtud telefonikõne ajal on poliitik veel eri lasteaedasid külastamas ja küpsetisi viimas. Ta selgitab, et magussaiu jagatakse üle kogu linna. “Inimesed käivad erinevates piirkondades: kes kuhu jõuab. Mina olen rohkem Põhja-Tallinnas.”

Avariist rääkides muutub Talve tõredaks. “Ei ole ma millelegi tagant sisse sõitnud. See on loll jutt,” venitab ta sõnu. Kui täpsustada, et mitte sisse sõitnud, vaid tagurdanud, ärritub ta veelgi. “Ei ole muidugi, misasja, mis küsimus, jumal küll!” ütleb ta ja soovitab, “palju õnne, magage kaineks!”

Kuidas siis nii: inimesed on täiesti kindlad, et see olite teie? “Ma ei oska öelda, kuidas need asjad nii on, noh, issand jumal küll,noh pphl,” puhib Talve. “Naistepäeva puhul hakata sellist jura ajama meile, noh, kammoon, noh.” Talve ütleb veel, et sellisteks lollusteks tal aega pole ja katkestab kõne.

Rahvusringhäälingule antud kommentaaris manab Talve toimunust viisakama pildi, kuid enam juhtunut otsesõnu ei eita: “Kahju, et usutakse mingite pahatahtlike inimeste valesid. Täna hommikul oli ühe Põhja-Tallinna lasteaia juures ühel naisterahval küll väike paanika, sest ta parkis oma auto minu masina tagaosale väga lähedale ja arvas, et oleme ka riivanud teineteist, aga pärast väikest rahunemist sai ta aru, et paanikaks pole põhjust. Kallistasime ja soovisin talle ilusat naistepäeva ja mingeid erimeelsusi meil pole.”


ALLIKAS: 

MILLINE NAISTEPÄEV! Tanel Talve tagurdas lapseootel naise autole sisse, sõimas läbi, kuid eitab tegu

Riigikogulane Tanel Talve tegi täna hommikul Tallinnas asuva lasteaia ees avarii: tagurdas otsa raseda naise autole. “Mina ei sõitnud teile otsa!” vaidles Talve pärast kokkupõrget ning eitas tegu Õhtulehele ka hiljem. Kokkupõrget pealt näinud Anne-Mari on kindel, et kokkupõrke põhjustas just riigikogu liige.