“Minge koju ja ärge enam kunagi tagasi tulge!” Tšehhi maksab Nigeeria migrantidele kuni 4000 eurot, et nad riigist lahkuksid

0
1342

Tšehhi Vabariik on lubanud maksta Nigeeria ja viie muu riigi immigrandile riigist lahkumiseks kompensatsiooni tingimusel, et nad mitte kunagi tagasi ei tule.

Tšehhi siseministeerium valmistab ette sisserändajate tagasipöördumise programmi, mille raames pakub riik kuni 4000 eurot migrantidele, kes naasevad tagasi oma kodumaale.

“Programm keskendub eelkõige sisserändajatele. Igaüks, kes vabatahtlikult riigist lahkub ja lubab mitte kunagi Tšehhi Vabariiki ega ka Euroopa Liitu tagasi pöörduda, on abikõlbulik.”

Programmile eraldatakse 60 miljonit tšehhi krooni (ca 2,3 miljonit eurot), 75% kuludest katab Euroopa varjupaiga-, rände- ja integratsioonifond. Esimesed lennukid immigrantidega peaksid tõusma 2019. aasta kolmandas kvartalis.

Esialgu keskendutakse Nigeeria, Afganistani ja Iraagi “sõjapõgenikele”, kuid rahavõimalus on antud ka Mongoolia, Venemaa ja Vietnami kodanikele.