Minister Kaia Iva: “mis te nälgite! Küsige vallast raha …!”

0
774

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva imestab, miks inimesed nälgivad, et hooldekoduarveid maksta. “Me ju andsime KOVidele selleks otstarbeks 30 miljonit eurot,” teatab minister.

“Tahame murda eksiarvamuse, et kogu hoolduskoormus ning pikaajaline hooldus on vaid inimese ja perekonna asi. See ei ole tegelikult nii – pikaajalist hooldust ja hooldekoduteenust korraldavad kohalikud omavalitsused,” räägib Iva Maalehes.

“Inimesed ei tohi nälgida! Valla- ja linnavalitsused peavad hindama teenuse hinna ja pere maksevõime vahet ning vajadusel selle vahe ise ära maksma,” kinnitab Iva, et nälgimine arvete maksmisel peab olema välistatud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Maalehest.


Minister Kaia Iva: mis te nälgite! Küsige vallast raha

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva imestab, miks inimesed nälgivad, et hooldekoduarveid maksta. “Me ju andsime KOVidele selleks otstarbeks 30 miljonit eurot,” teatab minister. “Tahame murda eksiarvamuse, et kogu hoolduskoormus ning pikaajaline hooldus on vaid inimese ja perekonna asi. See ei ole tegelikult nii – pikaajalist hooldust ja hooldekoduteenust korraldavad kohalikud omavalitsused,” räägib Iva Maalehes.