Minister Siem tahab e-valimistel hakata inimesi tuvastama kaameraga

2
369

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi hinnangul tuleks lõpetada ainult ID-kaardiga e-valimine – inimene peaks veebikaamera kaudu end kontrollijale näitama ja saaks alles siis hääletada, kirjutab ERR.

Kui tavavalimiste käigus läheb valija valimisjaoskonda, esitab seal isikut tõendava dokumendi, valimisjaoskonna ametnik kontrollib dokumenti ja annab allkirja vastu valimissedeli, siis Siemi hinnangul võiks e-valimised ka samamoodi korraldada.

„Elektrooniline isikutuvastamine toimub samadel alustel, isik teeb oma arvuti või telefoni ekraanil siis nii-öelda näotuvastuse ja see tuvastatakse ära isiku dokumendiga,” ütles Siem.

2 KOMMENTAARID

  1. Kaameratega tuvastamine ei muuda kõige olulisemat – tulemuste file asendamist. Kasutusel olev tarkvara on juba algselt loodud võltsimise võimalusega. Tuleb luua täiesti uus ja loobuda e-hääletusel anonüümsusest. Sest usaldatavust ja anonüümsust korraga tagada ei ole võimalik. Seniks kui e-hääletamine ei ole usaldusväärne tuleb jätkata tavahääletamist.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.