Moslemimees avastas: Preti võileib, mida ta on juba kümmekond aastat söönud, ei ole halal

0
1401

Londonist elav Khalid Qadeer on tuunikala, majoneesi ja kurgi võileiba söönud juba enam kui 12 aastat.

Ta on koguaeg arvanud, et võileib ei sisalda midagi muud kui tuunikala, majoneesi, sibulat, kapparit, kurki ja sidrunimahla.

Kuid nüüd avastas ta koostisosade loetelust valge veiniäädika. Kogu juhtum tuli avalikuks, kui pakendile ilmus uus silt, millele olid märgitud kõik koostisosad.

Ta ütles, et valge veiniäädikas ei ole alkoholisisalduse tõttu halal ja on vastu tema usulistele veendumustele.

Qadeer ütles:  “Kuna ma olen moslem, ei saa ma ühtegi alkoholi sisaldavat toitu tarbida. Ja arvatavasti on veel tuhandeid moslemeid, kes ostavad endiselt neid tooteid.”

“Olen töötanud linnas viimase 12 aasta jooksul maksunõustajana ja poleks seda toodet kunagi ostnud, kui oleksin teadnud, mida see toode sisaldab.”

Qadeer esitas kaebuse ka kohaliku Preti kaupluse juhatajale, kust ta seda toodet ostis, ning tema kaebus edastati hiljem Preti tegevjuhile Clive Schlee’le.

Ajalehele Metro ütles tegevjuht, et firma tehnikud on “arvutanud valge veiniäädika alkoholisisaldust” tuunikala majoneesi segus.

„Oleme kindlaks teinud, et see sisaldab alkoholi mikrokoguses, või isegi palju vähem ja see on kindlasti tublisti alla märgistus nõudest,” ütles tegevjuht.

“Võrdluseks võib tuua, et võileival on alkoholi palju vähem, kui enamikus apelsinimahlades.”

Qadeer ütles: „Meie tolerants alkoholi suhtes on null. Olenemata sellest, kas see sisaldab 1% või 0,1%, siiski on nulltolerants..”

Pret’i pressiesindaja ütles: “Meil on väga kahju, et hr Qadeer tunneb, et teda eksitati, pole Pretis müüdaval toidul ja jookidel kunagi olnud halal-sertifikaadiga märgistatud ja me pole kunagi seda väitnud.”

“Me julgustame kõiki, kellel on konkreetsed toitumisvajadused, rääkima meie meeskonnaga või kutsume üles külastama meie veebilehte, et kontrollida, mida mingi toode sisaldab.”

Allikas: Voice of Europe

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.