NATO tunnistas lõpuks, et massiline ränne kujutab endast julgeolekuprobleemi

1
989
NATO tippkohtumine Londonis. Foto: Botár Gergely / kormany.hu

NATO teatas esimest korda avalikult, et lõunast saabuv massimigratsioon on julgeolekuprobleem ja liitlased ühiselt peavad selle küsimusega tegelema, teatas Ungari  peaminister kolmapäeval, 4. Detsembril pärast NATO tippkohtumist Londonis.

Viktor Orbán ütles, et “Ungari jaoks on alati oluline kuuluda Lääne sõjalisse liitu, seepärast liitus ta organisatsiooniga 1999. aastal.”

Hr Orbán ütles, et “on suur au, et tal on privileeg ühinemisdokumendile alla kirjutada.”

Ta rõhutas, et “NATO-sse kuulumine on oluline identiteedi element ka tema poliitilises kogukonnas, kuna just konservatiivne ja kristlik rahvusjõud viisid riigi esimesel valitsusajal NATO-sse.”

“Selle aja jooksul on maailmas tekkinud ka uusi väljakutseid. Üks neist massiline ränne ja selle tagajärjel ilmnevate turvariskide, sealhulgas terrorism,” lisas peaminister.

Ta lisas, et “varem on NATO nõustunud sellise ohu olemasoluga, kuid ei pidanud seda ühe kõige olulisemaks väljakutseks.”

Hr Orbán ütles, et “see on oluline areng ja suur samm edasi, et allianss on tunnistanud, et ka NATO peab tegelema lõunast tuleva massirändega.”

Ta ütles, et “välis- ja kaubandusminister Péter Szijjártó ning ministeerium ise on selle saavutuseni viinud mitu aastat rasket tööd teinud.”

Ta tõi välja, et “seda võib pidada võrdselt Kesk-Euroopa eduks, kuna “kutsusime NATOt üles suunama oma tähelepanu rändele ja sellega seotud terrorismiohule.”

“Selle tulemusel mobiliseerib liit rohkem vahendeid ja rohkem raha pärast seda tekkiva rände ja terrorismi vastu võitlemiseks,” lisas lõpetuseks Ungari peaminister.

Allikas: Kormany.hu

1 kommentaar

  1. NATO-s on jõud liberaalide kahjuks pöördunud, USA-s, Britannias, Poolas ja Ungaris pole enam liberaale!

Comments are closed.