Nils ja Sven tahaksid adopteerida endale afgaani lapsukest, aga kohus ei anna luba

0
614

Rootsi abielus homopaar tahaks endale lapsendada Afganistanist “üksinda tulnud pagulaslast” Jawadi, kellega paarike tutvus ühiste tuttavate kaudu. Armastus kasvas nõnda suureks, et nad otsustasid Jawadi lapsendada, et luua üks armas perekond.

– Jawad on noor ja oma elu alguses. Meie aga oleme stabiilne vanem paar, kes on koos olnud juba 30 aastat. Me saame üksteist aidata. Me tunneme, et me võime üksteist usaldada. Meil võib olla üks inimene oma elus, kellele me saame anda hea alguse ja samal ajal saab ta meie pärandi, kui me sureme.

Kuid lapsendamine on läinud üle kivide ja kändude. Nimelt ei tea keegi, kas Jawad on tõesti Jawad ja milline on tema vanus. Jawad tuli Rootsi – nagu teisedki afgaani lapsukesed – ilma dokumentideta, ilma millegita. Nagu oleks ta tõesti äsjasündinud. Jawad näeb tõepoolest välja nooremapoolne, aga mitte päris laps, selle sõna õiges tähenduses. Ta on umbes selline 30-aastane laps.

Sellepärast andis ka Värmlandi ringkonnakohus lapsendamisele negatiivse otsuse, mille kinnitas ka apellatsioonikohus. See tähendab, et lapsendamine ei õnnestunud. Jawad jääb jätkuvalt ebaseaduslikuks pagulaslapseks.

Umbes 30-aastast last on raske seaduslikult adobteerida. Isegi Rootsis. See aga paari ei heiduta – Nils ja Sven lubavad oma võitlust jätkata.

ALLIKAS: 

Nils ja Sven haluaisivat adoptoida yksintulleen lapsen, mutta asiassa on monia esteitä

Sven ja Nils ovat pariskunta ja aviossa. Aviopari oppi tuttavien kautta tuntemaan yksintulleen afgaanilapsen Jawad Karimin. Rakkaus meni sen verran pitkälle, että aviopari ja yksintullut halusivat lopulta perustaa ihan oikean perheen. Nimittäin Sven ja Nils haluaisivat adoptoida Jawadin. Adoption kautta Sven ja Nils saisivat perheeseen ihka oikean lapsen, tai mitä tässä tapauksessa lapsella nyt sitten…