Noor kliimasõdalane Greta viskas ajakirjanikud kliimateemaliselt tippkohtumisest välja

0
1460

Roheline minidiktaator Greta Thunberg, kes on Rootsi ja terve maailma tuntuim kliimasõdalane, laskis meedia Lausanne’es toimunud noorte kliimamuutuste  tippkohtumiselt välja visata. Põhjuseks oli see, et ajalehed teatasid Greta ja teiste osalejate vahel toimunud tülist.

Lausanne ülikoolis toimunud kliimamuutuste tippkohtumise „Smile for Future” viimasel päeval oli meeleolud teismeliste seas pingelised. Aktiviste jälgiti eriti tähelepanelikult, sest kolmapäevasel koosolekul oli kohati olnud nii nuttu kui ka vägivaldseid tülisid.

Seda teadis ka liikumise iidol Greta Thunberg. Noorte vaheline tüli ei jätnud 16-aastast rootslast ükskõikseks. Vastupidi: reede hommikul ta kannatlikkus lõppes ja ta lasi kõik kohalviibinud ajakirjanikud isiklikult saalist välja visata!

Konverentsi viies ja viimane päev algas olukorra ümberhindamisega. Micael, üks osalejatest, teatas murelikult: “Struktuuri on vähe ja raske on milleski kokku leppida.”

Micaeli kaebus mõjus paljudele kohalviibivatele noortele. “Rohujuure demokraatia…” vaidles teine ​​osaleja vaikselt. „Kui keegi ütleb ei, ei saa me ühtegi otsust langetada.” Kliimakohtumisel oli sügav pettumus paljude teismeliste seas.

Edasi jätkas üks teismeline tagumisest reast. See oli Greta Thunberg. Roheline minidiktaator arvas, et noorte halvas tujus on süüdi meedia. Thunberg tegi ettepaneku seetõttu ajakirjanike väljajätmist, “kuna nad kujutavad seda olukorda nii, nagu meil oleks tüli olnud”.

Kolmapäeval oli ajaleht BLICK kirjutanud Greta jüngrite seas toimunud hiiglaslikust sülitamisest. Pealkiri tekitas ärritust ja see uudis levis ülemaailma.

Thunberg polnud rahul sellega, et ärevate ja nutvate teismeliste pildid nii palju tähelepanu köitsid. Samuti lükkas ta tagasi Buzzfeedi artiklis olnud väite, et ta osales tippkohtumise streigis.

Enamik ruumis osalenud 450 osalejast nõustusid Thunbergiga. Kõik ajakirjandus pidid saalist lahkuma.

“Kuidas me peaksime tippkohtumisest kirjutama, kui meil ei lubata siin viibida?” Küsis Wolfgang Wanner, kes oli sõitnud Lausanne’i Saksamaa telejaama ARD Šveitsi korrespondendina.

Ometi ei kestnud meedia boikoteerimine kaua. Mõne minuti pärast lubati ajakirjanikud tagasi.

Kui BLICKi ajakirjanik küsis väljaviskamise põhjuste kohta, ütles tippkohtumise kaaskorraldaja Kelmy Martinez (21. aastane): „Oleme ainult inimesed ja mõnikord vajame privaatsust. Liikumisena püüame aga olla võimalikult läbipaistvad.“

Allikas: Voice of Europe

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.