JUHTKIRI: Norra hakkab enda narkomaanidele tasuta heroiini andma, et nende elu parandada

0
658

Norra kavatseb edaspidi enda narkomaanidele anda tasuta heroiini, et nende elukvaliteedi parandada. Norra on narkosurmade arvult Euroopas kolmas, jäädes alla Eestile ja Rootsile, vahendab Elu24.

Norra valitsus andis reedel teada, et kõige suurematele sõltlastele hakatakse 2020. aastal algava testiprogrammi raames andma tasuta heroiini. Riik, mis on narkosurmade arvult üks suurimaid Euroopas, loodab, et programmist saab abi kuni 400 sõltlast, kirjutab Metro.

Norra  tervishoiu- ja sotsiaalministeeriumi direktoriaadile anti ülesandeks leida inimesed, kellele see programm võiks kasulik olla, mis oleks programmi täpne töömetoodiga ja kui palju see maksma läheb. Tervishoiuminister Bente Hoie rääkis: «Me loodame, et see pakub lahenduse, mis loob parema elukvaliteedi nendele sõltlastele, kelleni meie praegused programmid ei jõua või keda need ei aita.»

Euroopa narkootikumide ja narkomaania järelevalvekeskuse järgi on Norra narkosurmade arvult Euroopas kolmas. Iga miljoni inimese kohta sureb aastas 81 inimest. Rootsis aga 88 ning Eestis 132.


ALLIKAS: 

Norra hakkab enda narkomaanidele tasuta heroiini andma, et nende elu parandada

Norra valitsus andis reedel teada, et kõige suurematele sõltlastele hakatakse 2020. aastal algava testiprogrammi raames andma tasuta heroiini. Riik, mis on narkosurmade arvult üks suurimaid Euroopas, loodab, et programmist saab abi kuni 400 sõltlast, vahendas Metro. Norra tervishoiu- ja sotsiaalministeeriumi direktoriaadile anti ülesandeks leida inimesed, kellele see programm võiks kasulik olla, mis oleks programmi täpne töömetoodiga ja kui palju see maksma läheb.

Free heroin to be given to drug addicts in bid to improve their lives in Norway

Drug addicts in Norway are set to be prescribed free heroin in a bid to improve their living conditions, it has been announced. The government revealed yesterday that the most serious addicts will be given the drug in the trial programme, which could begin by 2020.