Norra uus tervishoiuminister: inimesed võivad suitsetada, juua alkoholi ja süüa punast liha palju tahavad

0
1762

Norra uus tervishoiuminister Sylvi Listhaug sõnas ametisse astumise kõnes, et ta ei kavatse hakata moraalijüngriks ja manitsejaks.

Listhaugi sõnul on igal inimesel õigus elada sellist elu, nagu soovib ning tervishoiueksperdid ei peaks liigselt ettekirjutusi tegema, teatab yle.fi.

Ministri sõnul ei kavatse ta öelda, kuidas inimesed elama peaksid, kuid ta annab vajalikku informatsiooni, et nad saaksid selle põhjal oma otsus langetada.

«Enamik inimesi teab, mis on tervislik ja mis mitte, neile ei tule seda õpetada. Inimesed võivad suitsetada, juua alkoholi ja süüa punast liha palju tahavad, sest see on nende valik,» jätkas minister.

Listhaugi arvates on suitsetajatest saanud paariad, kellesse suhtutakse väga halvasti ja see on ebaõige.

Listhaug on tuntud oma immigratsioonivastaste vaadete poolest.
(Pic: PA – GETTY)

Ministri sõnul on ta suitsetaja, ta ei häbene ega varja seda.

«Suitsetamisest on tehtud surmapatt, mille tõttu suitsejada tunnevad, et nad peavad oma harjumust varjama, et mitte kriitika alla sattuda. See on tobe,» jätkas Listhaug.

Norra uue tervishoiuministri arvates tuleks valitsusel inimesi informeerida, et igaühel on õigus ise valida oma elustiil. Listhaugi nägemuse kohaselt peaks Norra tervishoiustrateegia olema selline, et noortel ei tekiks suitsetamise vajadust ja täiskasvanud lõpetaksid suitsetamise, kuid mitte ähvarduste ja põlguse tõttu.

Listhaug, kes esindab Norra konservatiivset Progressiparteid (Fremskrittspartiet), oli varem justiits- ja migratsiooniminister, kuid pidi aasta tagasi sellest ametist oma “äärmuslike vaadete” tõttu taanduma.

Listahug kirjutas siis sotsiaalmeedias, et opositsioonis olevale Töölisparteile on tähtsamad terroristide õigused kui rahvuslik julgeolek.

Töölispartei ei toetanud seadusemuudatust, mille alusel oleks terrorismi toetajatelt ja propageerijatelt võetud Norra kodakondsus.

Allikad: