ÕHTULEHE AJAKIRJANIK VALETAB: Martin Helme kinnistul on olemas kõik vajalikud load!

0
1581

Õhtulehe ajakirjanik Risto Berendson avaldas eile Õhtulehes “kuuma uudise”, milles väidab kindlameelselt, et Martin Helme on ehitanud omale kodu seadusi jõhkralt rikkudes, ning et ametlikel andmetel ei tohiks sellist hoonet üldse olemaski olla. Artiklis saame ka teada, et Helmel ei olevat hoonele ühtegi ehitusluba. 

End ausaks ajakirjanikuks pidav Risto Berendson VALETAB, lisaks sellele on ta ise käinud inimeste privaatsust drooniga rikkumas. 

Eeva Helme toob välja selle, kuidas ajakirjanik vallavalitsusega ühendust võttes ja end kinnistu ostjana esitledes otseselt valetas, ning selle peale Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov kiitis aga sellise valetamisega tegelevat ajakirjanikku Risto Berendsoni, öeldes et viimane olevat teinud HEAD TÖÖD!

Foto: Martin Helme (Facebook)

Martin Helme: “Tundub, et meie “sõna on vaba” libauudiste manufaktuuril on valitsuses olevate konservatiivide suhtes eriti suur himu rünnata eraelu.”

“Kuu aja eest tõmmati ribadeks Marti Kuusik, rünnates tema pere. Nüüd tullakse minu kodu kallale. Sopaleht tiražeerib võidukat pealkirja, mis teatab, et ma ehitasin kodu “seadusi jõhkralt rikkudes”. Tasulise artikli sisu on see, et mul ei olevat ehitusluba ja ka mitte kasutusluba. Vald ei leidvat ühtegi paberit selle kohta. See on seesama vald, kes tunnistab, et neil on umbes 1700 maja üldse registrist puudu. Ja see on ka vald, mida ei eksisteerinud siis, kui ma oma maamaja ehitama hakkasin.”


“Õhtulehe vilavate silmadega sitassongijast reporter sai mu eelmisel nädalal riigikogu koridoris kätte ja asus pinnima. Vastasin talle käigu pealt paar kolm lauset, põhiliselt väljendasin totaalset pahameelt, et nad käivad inimeste privaatsust droonidega rikkumas, sellega oli ajakirjanik aga ise väga rahul. Ühtlasi ütlesin, et ajab tühja tuult taga, mul on ehitusluba loomulikult olemas. Ega ma nii loll ka ei ole, et arvaks, et kui see mul olemata on, siis ei tule sellest õhtakas sopalugu. Ta ei uskunud mind, ütles, et vald ei leia. Noh, Eesti üks väiksemaid valdasid liideti üheks suureks lahmakaks, eks otsigu paremini. Mina leidsin kohe üles, panen siia sopaloopijate häbistamiseks kõigile imetleda ka.
Kui keegi tahab muidugi tuhandeid eurosid trahvi teha kõigile inimestele, kes elavad ilma kehtiva kasutusloata majades Eestis, siis on vist leitud lahendus riigieelarve miinuse katteks!”

Väljavõte Eeva Helme kommentaarist

Eeva Helme: “Ma olen nüüd terve hommiku pooliku sellega tegelenud.”

“Rääkisin ka vallavanemaga. Ehitusspetsialist, kes artiklis väidab, et ehitusluba pole, tõmmati nii haneks, et ajakirjanik teeskles telefoni otsas kinnistu ostjat. Tahtvat osta Rukkilille kinnistut ja uurib, et kas dokumendid jne on korras. Spetsialist lõi nime “Rukkilille” otsingusse, vastet ei leidnud. Meie taotlesime ehitusloa aga Laane kinnistule ja alles selle saades tegime oma kinnistu. Nimeks Rukkilille. Vanast Varbla valla dokumendi registrist on aga imelihtne vastav dokument üles leida. Ehitusluba on aga ehitusluba ja ei sõltu kinnistu nimest. Aga vaat millised võtted! Ostab asja, mida pole müüki pandudki.”