Ole hoiatatud: Facebook nuhib ka su privaatsõnumite järgi

0
3571
Foto: yourblackworld.net

Facebook kontrollib kõikide kasutajate privaatsõnumite sisu, mida inimesed saadavad  Messengeri-rakenduse kaudu, ning blokeerib need kasutajad, kelle sõnumi sisu on vastuolus kogukonna reeglitega, kirjutab Daily Mail.

Viimastel aastatel on Facebooki tabanud märgatavalt palju skandaale, neist kõige suurem oli Cambridge Analytica kriis, kui firma jagas inimeste isiklike andmeid kolmandate firmadega. See pole vast enam kellelegi uudis, et Facebook kontrollib pilte ja linke sinu ajajoonel, et kogukonna reeglitega vastuolus sisu eemaldada. Kasutades selleks automatiseeritud ehk robot süsteemi.

Foto: thefreethoughtproject.com

Saates kellegile privaatsõnumit, siis arvatakse, et selle sisu jääb sinu ja saadetud inimese vahele, aga tegelikult kontrollib need sõnumid üle ka näoraamat.

Daily Maili andmetel ilmnes, et Trumpiga seotud konsultatsioonifirma sai andmeid vähemalt 50 miljoni Facebooki kasutaja kohta.

Seda teavet kasutati valijate sihtimiseks Ameerika Ühendriikides psühholoogilise profiili koostamise alusel ja sellega seoses edastati poliitilisi reklaame.

Facebookil on veel üks suurim skandaal andmelekkega, kui nad kogusid andmeid Androidi kasutajate kõnede ja tekstide kohta.

Tegevjuht Mark Zuckerberg kinnitas nuhkimist podcast-intervjuus Voxile.