Orbán: „Euroopa on eurooplaste jaoks ja vajab liidreid, et seda kaitsta”, „ränne tuleks peatada, mitte korraldada”

0
1113

Raadiosaadetes “Tere hommikust, Ungari” ütles peaminister Viktor Orbán, et ELi valimistel tuleb saata tugev sõnum Brüsselisse: „me tahame muutusi ja Euroopat, mis kaitseb oma piire maal ja merel”.

Ta lisas ka, et „tahame näha Brüsselis liidreid, kes ei soovi rännet korraldada, kuid tahavad seda peatada”.

Peaminister lisas, et on olemas „liberaalne maffia” – sealhulgas poliitikud, ajakirjanikud ja analüütikud -, neid mõjutab raha, ning nad püüavad veenda maailma, et miski ei ole võimalik rände peatamiseks.

Ta jätkas: “Aga tegelikult saame tõepoolest midagi teha – kui Ungari lõpetab maismaal rände, teeb Itaalia siseminister Matteo Salvini sama merel ja USA president Donald Trump otsustas ehitada müüri.”

Hr Orbán märkis, et „ELi valimised on mõeldud vabaduse aktsepteerimise või müüd murdmise mõtteviisiga,ning massimigratsiooni soodustavad inimesed“ üritavad meile sundida kvoote”, rõhutas ta, lisades, et Euroopa vajab selle kaitsmiseks juhte, sest Euroopa on eurooplaste kodu ja Ungari on ungarlaste kodu.

Ta ütles, et enamik ungarlasi ajab naerma jutt, kui nad kuulevad Euroopa poliitikutelt, sõnu, et ränne on hea, kuid et seda peaks paremini korraldama, kui hetkel.

Küsimuse peale, et kas on olemas Ungaril oma kandidaat Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale, keda ta toetaks pärast valimisi, kuna ta hiljuti võttis tagasi Manfred Weberi toetuse, ütles hr Orbán: „pärast valimisi saab olema”.

Ta sõnas, et kaks päeva pärast konservatiivide liidu läbirääkimiste alustamist tulevase Euroopa parlamendi valimisteks, et „Me ju näeme, kui palju on toetust saanud ja veel millised poliitikud, ning kui paljudes riikides, meie liit tuleb Euroopa Komisjonis tugev”.

Allikas: Voice of Europe