Orbán Euroopa rändekriisist: „Miljonid jõuavad, meie ülesanne on kaitsta oma inimesi”

0
1109
Viktor Orbán, kellel on käes raamat “Euroopa kummaline surm”. Foto: Facebook / Orbán Viktor

Rändekriis jääb Euroopa poliitika arutellu üheks peamiseks küsimuseks, ütles peaminister Viktor Orbán raadiosaadetes “Tere hommikust, Ungari”. Ta rääkis ka Visegradi grupi kasvavast mõjust Euroopas, ning kutsus Ungari opositsiooni üles jälgima oma käitumist, mis sarnaneb üha enam Brüsselile. 

„Viimase viie aasta jooksul on tehtud palju vigu, mida Brüssel endale lubas. Vaatamata meie praegusele edule Euroopa poliitikas, saame tähistada alles siis, kui need vead on parandatud,” ütles peaminister Orbán„Me suume tähistada oma edu ainult siis, kui terrorismi, avaliku julgeoleku ja sisserändega seotud probleemid on lahendatud,“ lisas ta.

Orbán Ursula von der Leynist

Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyni nimetamisel järgmise Euroopa Komisjoni juhiks, ütles peaminister, et „oleme saanud võimaluse tugevamale Euroopale, mis austab rahvuslikke huve. nimetades Saksa naist – seitsme lapse ema – ELi tipptööle, ütles Orbán, et see tõestab, et Brüsselis puhub erinev tuul.”

Opositsioonist

Ungari opositsiooni tulemustest Euroopa Parlamendi valimistel, rääkis peaminister skeptilisema tooniga. “Nii palju riike, nii palju tavasid,” ütles ta, kasutades populaarset sõnavõttu, et rõhutada ajaloolisi erinevusi riigi vasak-parem-skaalal. „Õiged austavad rahvust, kuid vasakpoolsed on rahvusvahelise tegevuskava pooldajad (viitame: üks kõik kes, aga mitte oma riik ja rahvas). Austus meie riigi vastu, rahvuslike huvide esindamine ja meie õiguste vastu võitlemine on parempoolsete tegevuses. Selliseid erinevusi on Euroopa Parlamendi valimised esile tõstnud,” ütles ta.

„Ma ei suuda öelda, et me armastame oma vastaseid. Aga me ei saa kunagi oma vaenlasi rohkem vihata, sest me armastame oma riiki. Vasakpoolsed näevad seda teisiti,” ütles peaminister Orbán. See oli märkus, mis viitas sellele, et Ungari opositsioon on Euroopa Parlamendis kokku leppinud Fideszi kandidaatide vastu seista, hääletades nende tegevuste vastu Euroopa Parlamendis. See ebaõnnestus; Fideszi parlamendiliikmed valiti sinna ikkagi.

„Vasakpoolsetel on kommunistliku ajastu mälestused” ütles PM.

Ungari majandus

“Mis puudutab meie tulevikku Euroopas,” rõhutas PM Orbán, et “Ungari on õnnelik. Meie finantssektor on õitsev, majandus on pidevalt kasvamas, ning meie edusammud on hästi arukalt läbimõeldud. Oleme saanud majanduspoliitika elluviimisel tunnustust nii kodu- kui välismaalt.”

„Me ei vaja Euroopa rahastust. Me oleme sõltumatud. Rahastamine võib siiski kiirendada majanduskasvu,” ütles peaminister.

„Me vajame tugevamat Euroopat ja see saab juhtuda ainult võimsamate rahvusriikide panusega, Euroopa ei saa olla tugev, kui tal ei ole tugevaid rahvusriike“ ütles peaminister. Ta kiitis visegradi rühma kasvavat tähtsust Euroopa poliitikas, et „V4-bloki poliitiline stabiilsus ja majanduskasv on ilmne ja väga kiiduväärt. Need võidud on võimaldanud meil pakkuda piisavat esindatust 63 miljonile inimesele, et tegutseda kooskõlas elanikkonna poliitilise tahtega. Me toetume ka rasketel aegadel Horvaatiale ja rumeenlastele, mis on viimastel aastatel järk-järgult muutunud.”

Sisseränne

PM Orbán tabas pessimistlikul toonil ka rännet, mis on Euroopa poliitiliste arutelude keskmes. „Rände surve suureneb alles järgnevatel aastakümnetel. Euroopa rahvastik on vähenenud, samas kui Aasias või Aafrikas on ülerahvastus. Selline olukord nõuab palju tugevamat piirikontrollisüsteemi. Miljonid jõuavad peagi Euroopasse ja üks meie olulisemaid ülesandeid on meie rahva kaitsmine.”

„Euroopa poliitikud soovivad seadustada sisserännet, nad mõtlevad, et see on õige lahendus,” ütles peaminister Orbán. „Me näeme seda teisiti. Elanikkonna vähenemine tuleks lahendada paremini suunatud reproduktsioonipoliitikaga, mistõttu korraldasime riikliku konsultatsiooni, kus sadu tuhandeid said võimaluse oma arvamuse avaldamiseks. Ja isegi siis paneb see meid vähemusse, sest me võtsime võimaluse kuulata meie oma inimeste häält. Jääb küsimus: kuidas rakendame eraldatud eelarveid? Millal saavad Euroopa parteid aru, et rännet soodustavatel asjaoludel on rohkem kahju kui kasu?” Küsis peaminister.