Orbán: Euroopas on toimumas rahvastiku ümberkujundamine

0
688

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles reedel raadiosaates, et George Sorose ja tema “armeega” tuleb võidelda avatud kaartidega: tuleb mõista, et teine ​​pool soovib migratsiooni ja et nende ideoloogiline eesmärk on mitmekultuuriline Euroopa. Neile ei meeldi traditsiooniline kristlik Euroopa ja nad arvavad, et Euroopa on parem koht elamiseks, kui eurooplased segunevad teiste rahvastega, vahendab Ungari valitsuse koduleht.

“Nad tahavad lagundada Euroopat, sest nad loodavad protsessis suuri kasumeid teenida,” ütles ta, lisades, et “just see ongi see mida finantsspekulandid tavaliselt teevad”.

Orbán rääkis: “Me ei taha saada teistega segatud” ja “meil on hea olla sellisena nagu praegu oleme” – nii kristluse, keele, kultuuri ja meie eluviisi kui ka usuvabaduse, perekonna ning meeste ja naiste vaheliste suhete osas. Ta lisas, et järgmise aasta Euroopa Parlamendi valimised puudutavad neid küsimusi ja oodata on väärtuste kokkupõrget.

Rääkides Euroopa poliitikast, ütles Orbán, et ta näeb praeguseid arenguid positiivses valguses ning et “Euroopa poliitikates on ilmunud uued karmid vennad” ja “võrreldes nendega, oleme meie siin veel lõbusad härrased”. Ta tõi näiteks Austria ja Itaalia.

Viimase osas märkis ta, et itaallased on lõpuks väljendanud oma eesmärki lõpetada ränne ja öelnud, et illegaale ei tohiks levitada (laiali jagada), vaid nad tuleks transportida Euroopa Liidust välja. Orbán nõustub selle ideega, mainides, et Visegrádi riigid olid Roomas pakkunud selleks suurt rahalist tuge.

Ungari peaminister ütles, et riigid, kes on teinud vea sadade tuhandete, või ühe-kahe miljoni migrandi riiki lubamisega, soovivad neist nüüd vabaneda. Kui nad tõepoolest tahavad migrante Euroopast välja saata, mis on väga raske ülesanne, siis “see on idee, mida Ungari toetab; ja kuigi see meid konkreetselt ei puuduta, on see ühine Euroopa asi ja seetõttu me seda ka toetame”.

Kommenteerides Itaalia uue peaministri Giuseppe Conte avaldust migrantide laialijagamise kohta kogu Euroopas, üles Orbán, et ta mõistab Itaalia eesmärki vabaneda inimestest, keda ei oleks pidanud üldse riiki lubama. Ta kinnitas, et kedagi ei saadeta Ungarisse ja tegi ettepaneku, et kui tema Itaalia kolleeg ja Itaalia riik soovivad vabaneda migrantidest, peaksid nad selle asemel et neid kogu Euroopa Liidus laiali jagada, nad kõik hoopis Euroopast välja saatma. Orbán kinnitas, et migrantide Euroopast väljasaatmine on ülesanne, milles Ungari tahab ja suudab abistada.