Orbán purustas rekordi: tänasest on ta Ungari ajaloos kõige kauem tegutsenud peaminister

0
332

Peaminister Viktor Orbán purustas Ungari rekordi: tänasest on ta Ungari ajaloos kõige kauem tegutsenud peaminister. Seni oli rekord Kálmán Tisza käes, kui ta oli 14 aastat ja 144 päeva ametis, mille praegune peaminister nüüd purustas.

Pühapäevani oli Ungaris kõige kauem võimul olnud peaminister 1830. aastal sündinud ja 1902. aastal surnud Kálmán Tisza, kuid esmaspäevast on see inimene Viktor Orbán. Oma parteikaaslaste poolt kindraliks kutsutud Tisza oli dualismi ajastul Vabaerakonna poliitik, kes oli ametis aastatel 1875–1890 kokku 14 aastat ja 144 päeva.

Täna on aga Viktor Orbán temast ette jõudnud, kuna ta on ühe päeva valitsusjuhina kauem ametis olnud. Siiski peab arvestama juurde ka Fideszi valitsusega aastatel 1998–2002, et kokku saada 14 aastat ja 145 päeva. Ka sellel ajal pidas peaminister Orbán seda väärikat ametit.

Esimesena juhtis rekordile tähelepanu Ungari päevaleht Magyar Hírlap, kuid justiitsminister Judit Varga õnnitles Orbánit ka Facebookis. Minister, kes saatis valitsusjuhile ka head soovid, ütles: “ajaloolised ajad, ajaloolised tulemused, ajaloolised perspektiivid”.

Allikas: Hungary Today

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.