Orbán: “Sorosega seotud võrgustikud vägivallatsevad Ungaris!”

0
725

“Keegi ei saa oma riigis lubada vägivalda,” ütles peaminister Viktor Orban reedel ringhäälinguorganisatsiooni Kossuth Radio intervjuus, viidates hiljutistele valitsustevastastele meeleavaldustele.

Peaminister sõnas, et poliitiliste vaadete väljendamise ja vandalismi vahel peab olema selge joon.

“Kõige agressiivsem ja kõige aktiivsem neist, kes protesteerisid hiljutise tööõiguse muudatuse vastu, on miljardär George Sorose palgal,” ütles Orban.

Ta lisas, et meeleavaldused on seotud ka rahvusvaheliste võrgustikega. 

Eelmisel kolmapäeval hääletas parlament selle poolt, et tõsta iga-aastase ületunnitöö kõrgemaks piiriks 250 tunnilt 400 tunnini. Opositsioon blokeeris majas kõnelusi ja takistas kõhklematult ja hoogsalt hääletust. President Janos Ader kirjutas õigusaktile alla neljapäeval.

Orban kritiseeris eelmisel nädalal meeleavaldajate poolt tekitatud kahju, öeldes, et politseile suitsupommide viskamine on tõsine kuritegu.

Kommenteerides politsei poolt meeleavaldajatele tekkitatud vigastusi, märkis Orban, et 2006. aasta kokkupõrgetes meeleavaldajate ja politsei vahel süüdi politsei sõnul rahumeelsed meeleavaldajad.

Orban ütles, et oli palunud siseministril tagada, et politsei reageeriks meeleavaldajate tegevusele kindlalt, kuid kannatlikult. “Ja neil õnnestus seda nii teha,” ütles ta, kinnitades taas valitsuse toetust politseijõududele.

Peaminister ütles, et on selgunud, et tööseadustiku muudatus oli „lihtsalt vabandus”, väites, et see ei olnud esimene kord, kui opositsioon „kuulutas“ maailma lõppu ”.