Orbán vetost: “Ma ei taha kompromisse, see on lahenduse leidmine”

0
709

Seoses Ungari ja Poola vetoga Euroopa Liidu eelarve ja taastepaketi kohta ütles peaminister Viktor Orbán ringhäälingule Kossuth Radio, et “ta ei soovi ühtki kompromissi, leidma peab lahendusi”.

Ta ütles, et EL nägi õigusriiki järgivat ainult migratsiooni pooldavaid liikmesriike, kes on valmis oma kodumaad muutma immigratsiooniriikideks.

“Ungari peab vastu ja me ei aktsepteeri rahalisi tagajärgi,” ütles Orbán.

Orbán rõhutas, et ELi eelarve ja taastamisfond ei saa jõustuda ilma Ungari ja Poola häälteta ja selleks hääletuseks peavad riigiesindajad kohapeal viibima.

“Meie positsioon on kivisse raiutud. Ma ei taha kompromisse, see on lahenduse leidmine. EL peaks nüüd keskenduma vajalike vahendite eraldamisele abivajavatele liikmesriikidele ja seitsmeaastase eelarve elluviimiseks,” ütles Orbán.

“Ungari ja Poola ei tagane, me oleme juulist alates öelnud, et õigusriigi tingimusi ei saa rahastamisega siduda,” lisas ta.

Allikas: Hungarytoday.hu

Loe lisaks:

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.