Organisatsioon sai loa korraldada augustis lõpus esimene heterode õiguste paraad

0
2425
Hetero lipp. Foto: Wikipedia

Mai lõpus esitas Bostonis asuv organisatsioon linnavalitsusele avalduse korraldamaks esimene heteroparaad. Vaatamata seksuaalvähemuste kogukonna vastumeelele andis linna loa augustis lõpus see kogunemine korraldada.

«Me sooviksime linna progressiivsuse eest õnnitleda ja tänada neid, et nad tunnustavad heterode õiguseid,» sõnas John Hugo, paraadi korraldava organisatsiooni Super Happy Fun America president.

«Paraad on Ameerika võrdõiguslikkuse ajaloos olulisel kohal. Kõik on teretulnud, nii heterod kui liitlased, et üheskoos tähistada mitmekülgset ajalugu, kultuuri ning heterode kogukonna panust,» vahendas Out presidendi sõnu.

«Valged inimesed on rõhutud enamus,» lisas Hugo. «Me võitleme heterode õiguste eest, et kõik saaksime enda üle uhkust tunda, kartmata vihkamist ning kohtumõistmist. Ükskord tuleb päev, mil ka heterod loetakse teiste orientatsioonidega võrdseks.»

John Hugo lisas, et ürituse maskotiks ning suur marssaliks on tuntud geimees Milo Yiannopoulos.

Juuni alguses sõnas Bostoni linnapea Marty Walsh, et linn ei saa ürituse korraldamise vastu olla, kuna linnavalitsus annab avalike ürituste korraldamiseks loa teostatavuse, mitte väärtuste ega usulise propaganda järgi.

Kui paraad saab ametliku loa, siis toimub üritus 31. augustil kell 12-15. Aga organisaatoritel on veel vaja saada luba politseilt ning litsentsiametilt.

Mai lõpus teatas heterote õiguste eest seisva grupi Super Happy Fun America asepresident Mark Sahady, et Bostonis soovitakse augusti lõpus korraldada heterote uhkuse paraad. Paraad on vastukaaluks samas linnas sel kuul toimub geiparaadile, kus soo- ja seksuaalvähemused saavad tähistada enda kuulumist ühiskonda ja võidelda oma õiguste eest.

Super Happy Fun America gruppi kuuluvad peale Mark Sahady ka president John Hugo ning «geisaadik» Chris Bartley.

Straight Pride ehk heteroseksuaalsete inimeste õiguste ürituse lipp.
FOTO: SUPER HAPPY FUN AMERICA

Peakorraldaja John Hugo sõnas Boston Heraldile, et nemad kui heterod on tüdinenud, et neid koheldakse kui alamklassi kodanikke, siis on neil paraadi korraldamisega tõsi taga.

Eesti LGBT Ühingu juhatuse liige Kristiina Raud sõnas, et Straight Pride ehk heteroseksuaalsete inimeste õiguste nimel peetav üritus on sellisel kujul parimal juhul rumal, halvemal juhul solvav ja ohtlik LGBT+ kogukonnale.

Allikas: Elu24.ee