Pagulased muutsid renoveeritud korteri prügimäeks!

0
3101

Vannituba hallitanud, köök lõhutud ja laminaat pehmeks läinud. Korteriomaniku, Gisela Kartje närvid on täitsa läbi.

Naine otsis abi ka Oberndorf am Neckari linnavalitsuselt, aga abi jäi tulemata. Korter, mis anti kasutada Somaaliast pärit sisserändajatele, oli 2016.a. värskelt renoveeritud, vannituba plaaditud, köök uus.

Korteriomanikule öeldi pärast somaallastest korteriüürijatega lepingu allkirjastamist, et ta ei pea millegi pärast muretsema. Aasta jagu laabus kõik hästi! Korraga oli tüli majas.

Mingil seletamatul põhjusel ei laekunud enam korteriomaniku arvele üüriülekandeid. Ametnikud ütlesid, et somaallased on töö leidnud ja kannavad nüüd ise hoolt, et raha saaks üle kantud. Varem hoolitses ja maksis riik inimeste eest üürikulu ja kandis omanikule üle.

Kuna korteri peremees oli võtnud laenu, et korterit renoveerida, siis tekkisid korteriomanikul rahalised probleemid oma laenu tagasimaksmisega.

Lisaks tekkis korteris veel ka veekahjustus. Kui üürileandja linnaisadele oma murest rääkis, käskisid need omanikul inimesed korterist välja tõsta. Ka selleks on vaja raha!

Pikka aega ei pääsenud korteriomanik ka ise oma korterile ligi. Kui see lõpuks 2019. aastal õnnestus, oli korteriomanik šokeeritud.

Renoveeritud korterist oli saanud prügimägi. Lõpuks sai korteriomanik üürnikest lahti. Enne aga tegid üürnikud korteri maatasa. Nad viskasid mööbli aknast välja, lõhkusid trepikoja ja rikkusid korteri.

Kahjud jäävad loomulikult korteriomaniku enda kanda. Linn pühkis oma käed vastutusest puhtaks, sest leping olla ju ainult korteriomaniku ja üürilevõtja vahel koostatud.

Kahjud: 10 000 eurot! Korteriomaniku närvid on täista läbi!

Refereeris: Kaj Ja (Facebook)

Allikas: Epochtimes.de


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.