Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta!

0
2116

Sotsiaalministeerium sõlmis kolmapäeval Hoolekandeteenuste AS-iga lepingu, mille kohaselt tasub ministeerium pagulastele üüritud korterite sisustamise eest kuni 1500 eurot inimese kohta, kirjutab Lääne Elu.

Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus.

Hoolekandeteenustel tuleb rahvusvahelise kaitse saanud pagulastega lepingud sõlmida ja neile iga kuu 18. kuupäevaks üüriarve saata. Üürilepingu hinnas sisaldub korteri sisustamise kulu, mis on kuni 1500 eurot inimese kohta. Sellele lisanduvad üüri- ja kommunaalkulud, ettenägematud remondikulud ning üldkulud, mis on arvestuslikult 150 eurot kuus.

Kui üürnik jätab maksmata terve üüri või osa sellest, tuleb sotsiaalministeeriumil endal puudujääk kinni maksta. Samuti tuleb ministeeriumil hüvitada ettenägematud remondikulud, mida kindlustus ei kata.

Siin tekib ilmselgelt vastuolu võrdse kohtlemisega, kus pagulased saavad riigi kodanikest suuremaid soodustusi, mis on sisuliselt oma rahva diskrimineerimine!

Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta – Lääne Elu

Sotsiaalministeerium sõlmis kolmapäeval Hoolekandeteenuste AS-iga lepingu, mille kohaselt tasub ministeerium pagulastele üüritud korterite sisustamise eest kuni 1500 eurot inimese kohta. Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus. Hoolekandeteenustel tuleb rahvusvahelise kaitse saanud pagulastega lepingud sõlmida ja neile iga kuu 18.