Pahased inimesed: miks võeti maha vahtra allee?

0
761

“Pühapäeva hommik. Akna taga kostub tohutu mootorisaagide sumin. tõmban ruloo üles ja avaneb uskumatu vaatepilt: Harvester murrab puid nagu hambatikke ja usin seltskond saemehi sibab ringi mootorsaed käes urisemas.” Niimoodi kirjeldab meie lugeja eelmist pühapäeva, kui Türil, Kaare- ja Kreutzwaldi tänava ristmikul võeti maha kergliiklustee ja sõidutee vaheline vahtra allee.

“Tegelikult olla tahetud see sama allee maha võtta juba kevadel, enne teelõigu remonti, aga luba ei saadud. Lindude pesitsusperiood tegi selle võimatuks. Keegi ei tahtnud sellist olukorda, nagu oli Tallinnas, et mõni hullumeelne end ehk puu otsa vangistab ja sealt lahkuma keeldub.” ütleb lugeja.

Kuid siiski, allee on läinud ja Inimesed, kes elavad selles piirkonnas ei ole rahul. Rahvuslane käis kohapeal asja uurimas, ning küsisime päris mitmelt antud piirkonna elanikult, mida nemad asjast arvavad. Keegi ei rõõmusta.

Härra koeraga, kes “ilmaime” uudistamas käis, oli lausa vihane: “No kellele seda siis nüüd vaja oli!?” ütleb ta. “Meie peaksime vallaisasid kamandama, mitte vastupidi! Kas keegi küsis ka inimeste arvamust? Mida see lage plats siis nüüd juurde annab!?”

Proua jalgrattaga oli kurb: “Metsad võetakse maha ja ikka on vähe- nüüd tullakse meie alleesid torkima.”

Pensionärihärra, kes enda jutu järgi elab üldse teises linna otsas, aga sõbra jutu peale lihtsalt vaatama tuli, süütab sigareti, sülitab maha ja nähvab: “Tööd tuleks teha, mitte sigadusi korraldada! Ei tasu kratsida sealt, kus ei sügele!”