Paljud Saksamaa immigrandid tööd ei tee, osa sotsiaaltoetustest aga saadavad kodumaale

0
626

Immigrantide kohta on väidetud, et nad hakkavad vananevale Euroopale pensione välja teenima, võõrad aga saadavad kodumaale ära isegi sotsiaaltoetuste rahad, kirjutab portaal Uued Uudised.

Aastal 2016 saatsid sisserändajad kodumaale oma peredele miljardeid eurosid, teatab Saksa väljaanne Die Welt. Probleemiks aga on kerkinud see, et tegu on valdavalt sotsiaaltoetuste, mitte aga tööga ehk väärtuste loomisega teenitud rahadega.

Saksamaalt läks 2016. aastal immigrantide päritolumaadesse umbes 20 miljardit dollarit  ehk 17,7 miljardit eurot, mis on kuus miljardit rohkem kui 2007. aastal. Ehk siis saadavad nad koju sakslaste loodud jõukuse, ise sinna panustamata.

Kuigi Saksamaa valitsus näeb seda arenguabina, on erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) nõudnud kõnealuses küsimuses uurimist. Partei arvates peaks riigieelarvest saadud raha jääma Saksamaale. “See ei saa nii olla, et Saksa sotsiaalsüsteemi raha läheb arenguabiks,” ütles AfD esindaja Markus Frohnmaier.

Saksamaa valitsus aga leiab, et rahaülekanded on “arengut soodustavad”, sest raha läheb väidetavalt otse kohta, kus seda vajatakse, väidab Die Welt.

Voice of Europe aga vahendab ühe Dortmundi sakslase arvamuse, kes ütleb: “Kui vaadata Saksamaa ajalehti, siis piltidel näeb vaid tulevad immigrante. Miks pole pilte töötavatest immigrantidest?”

Paljud Saksamaa immigrandid tööd ei tee, osa sotsiaaltoetustest aga saadavad kodumaale – Uued Uudised

Immigrantide kohta on väidetud, et nad hakkavad vananevale Euroopale pensione välja teenima, võõrad aga saadavad kodumaale ära isegi sotsiaaltoetuste rahad. Aastal 2016 saatsid sisserändajad kodumaale oma peredele miljardeid eurosid, teatab Saksa väljaanne Die Welt. Probleemiks aga on kerkinud see, et tegu on valdavalt sotsiaaltoetuste, mitte aga tööga ehk väärtuste loomisega teenitud rahadega.