Pariis on nagu sõjatanner: rahvas mässab, politsei kasutas pisargaasi, 2 hukkunut, 750 vigastatut

1
1012

Pariisis käivad juba nädal aega verised kütuseaktsiisi- ja valitsuse-vastased meeleavaldused. Tänavatel on sajad tuhanded inimesed, kes nõuavad president Emmanuel Macroni ametist lahkumist. Politsei kasutas meeleavaldajate vastu pisargaasi ja veekahureid. Kaks meeleavaldajat on hukkunud.

  • Tänavatele on toodud ligi 3000 politseinikku.
  • Meeleavaldustes on hukkunud kaks
  • vigastada on saanud 750 inimest. Vigastatutest 140 on politseinikud.

Inimesed räägivad, et avaldasid rahulikult meelt, kui nende vastu kasutati pisargaasi. „Niimoodi siis oleme Pariisis teretulnud,” ütles üks.

Viimases hädas hakkasid inimesed tänavatelt sillutist üles kakkuma, et sellest ehitada barrikaade.

Mäsu käib üle terve Prantsusmaa juba nädala aega, kuna valitsus on viimase paari aasta jooksul tõstnud aktsiisi ligi 10 protsenti.

Valitsus surus meeleavaldused maha, kuna meeleavaldajad püüdsid sulgeda olulisi sõiduteid.

AFP news agency on Twitter

UPDATE Police in central Paris have fired tear gas and water cannon against “yellow vest” protesters demanding French President Emmanuel Macron roll back tax hikes on motor fuel https://t.co/NGZTKjMju8 #YellowVests #GiletsJaune

Charlotte Dubenskij on Twitter

Fires blocking some exits from #ArcDeTriomphe #Giletsjaunes #Paris #24November https://t.co/oxa3UXda2U

Charlotte Dubenskij on Twitter

Scene at #ChampsElysees #giletsjaunes #paris #24Novembre tear gas fills the air https://t.co/FdgoggVLe5

1 kommentaar

  1. Muideks, see on ju totaalselt ajuvaba, mida enamus valitsusi teevad kütuseaktsiisidega. Selle asemel, et valitsus pressib ettevõtjatelt ja tavainimestelt välja üldse mingisugustki kütuseaktsiisi, peaks olema igasugune kütuse tootmine ja jagamine riiklikult, kohalikult ning ühistuliselt, kasumi vabalt, vastavalt vajadusele korraldatud… Sellisel juhul puuduks igasugune loogika aktsiisi jaoks, sest rahvas ei maksusta ju iseenda ühist ettevõtmist. Suhteliselt üllatuslikult kuulsin Rohelistelt (ei ole nende liige, lihtsalt suhtlen vahel harva nendega, põhiliselt õpin kolledžis…), et nende valimisprogrammis on vajaduspõhine tootmine sees (kuigi vaevalt et nad nii terviklikult mõtlevad nagu mina, aga võimatu pole…). Huvitav, huvitav, kas rahvuslased võtavad ka mõistuse pähe… 🙂 Ja ma igaks juhuks rõhutan, et inimesed saaksid kütust veelgi odavamalt, sest mitte ainult aktsiis ei jää ära, vaid jääb ära ka kapitalistide kasum…

Comments are closed.