Parlamendiliikmed toetasid Boris Johnsoni plaani lahkuda EList 31. jaanuaril

0
351

Parlamendiliikmed toetasid reedel peaminister Boris Johnsoni plaani Suurbritannia lahkumiseks EList 31. jaanuaril.

Alamkoja parlamendisaadikud hääletasid 358 poolt ja 234 vastu, seega enamus on EL-i (taganemislepingu) seaduse eelnõu poolt, mis läheb nüüd edasi ülemkoja ehk lordide koja pädevusse ja vajadusel tehakse eelnõus ka mõned muudatused, vahendab BBC.

Pärast hääletust ütles peaminister Boris Johnson, et Suurbritannia on nüüd “üks samm lähemal Brexiti teoks tegemisele”Johnson lisas, et praegune Brexiti-kokkulepe lõpetab lõpuks viimase kolme aasta jooksul riiki vaevanud ahastuse.

“Nüüd on aeg tegutseda koos ühe taaselustatud rahvana, ühtse Ühendkuningriigina, mis on täis uut usaldust meie riikliku saatuse vastu ja on lõpuks otsustanud kasutada ära võimalused, mis praegu meie ees on,” ütles Johnson.

Jeremy Corbyn, vaenulik leiboristide liider, tegi oma parlamendiliikmetele korralduse seaduseelnõule vastu seista, väites, et Euroopa Liidust lahkumiseks on olemas „parem ja õiglasem viis”. Vaatamata tema käskudele toetasid 6 leiboristi parlamendiliiget seaduseelnõud.

Eelnõuga eeldati, et see vormistatakse ilma küsimusi esitamata, sest hiljuti võitsid konservatiivid hämmastava valimisvõidu, võites riigi madalamasse seadusandlikku organisse ehk alamkojasse 365 parlamendisaadiku kohta, mis oli partei parim tulemus pärast 1987. aastast.

Varasem Brexiti-kokkulepe, milles leppisid kokku toonane peaminister Theresa May, konservatiivide parlamendiliikmed ja EL, lükati tagasi kolm korda, viies lõpuks sinnamaani, et ta astus tagasi konservatiivide partei juhi kohalt.