Peaminister Orbán: George Soros on üks korrumpeerunumaid inimesi maailmas ja ta ähvardab Ungarit ja Poolat

0
859

Peaminister Orbán rääkis täna hommikul Kossuth Rádió intervjuus George Sorose viimasest pealetungist migratsiooni vastu seisvate riikide vastu, Ungari ELi eelarve vetost, koroonaviiruse massitestimisest, liikumispiirangutest ja koroonaviiruse vaktsiini sissetulevatest saadetistest.

Alustades oma tavapärast reede hommikust intervjuud Kossuth Rádióst, rääkis peaminister Viktor Orbán George Sorose viimasest artiklist, kus ta annab Brüsseli bürokraatidele juhiseid, kuidas ELi eelarve „Orbán-Kaczyński vetost” mööda hiilida.

“George Soros ähvardab Ungarit ja Poolat,” ütles peaminister Orbán. „George Soros on üks korrumpeerunumaid inimesi maailmas; tal on taskus ohtralt poliitikuid, kes soovivad nüüd Ungari ja Poolat ELi fondidele juurdepääsu saamiseks väljapressida.”

Peaminister Orbán väljendas oma pahameelt selle üle, et “Ameerika miljardär-filantroop levitab Ungari kohta “absurdseid, üle punase joone ulatuvaid avaldusi”, näiteks väites, et parlamendivalimistel salajane hääletamise võidakse kahtluse alla seada Ungaris.

Ühise eelarve teemal tuletas peaminister Orbán kuulajatele meelde, et “EL-is ei ole ilma pretsedendita eelarvearutelud “äärmusesse”, kuna 27 liikmesriigi vaated tuleb sünkroniseerida. Siiski on palju võimalikke lahendusi; see on ainult poliitilise tahte küsimus. “

Peaministri sõnul on konflikti keskmes see, et Brüssel tahab meile peale suruda midagi, mida me ei taha aktsepteerida. “Nad tahavad seda teha nii, et ühehäälse otsuse asemel otsustaksid need küsimused kvalifitseeritud kahekolmandikulise häälteenamusega,” ütles ta.

Rääkides praeguse EL-i arutelu finantspoolest, ütles peaminister Orbán, et hoolimata Brüsseliga tüli tulemustest viiakse kavandatud arengud läbi Ungaris. “Me võime laene võtta ka ilma Brüsselita. Vastupidiselt 2008. aastale on Ungari majandus väga tugeval alusel,” ütles peaminister Orbán.

Allikas: About Hungary

Seotud: 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.