Peatselt algavad üle kogu USA haarangud illegaalide väljasaatmiseks

0
1058

Trump teatas sisserändajate massilisest väljasaatmisest

“Ma ei nimeta seda reidiks, me eemaldame inimesed”: USA president Trump teatas, et alustab ebaseaduslike sisserändajate massilise väljasaatmisega. Millal? “Päris varsti.”

Algselt oli reidid kavandatud juba juunis, kuid USA valitsuse plaan tõkestada ebaseaduslikke sisserändajaid ja viia nad tagasi üle piiri Mehhikosse, sattus ajakirjandusse enneaegselt – ja see plaan võeti tagasi.

USA presidendi sõnul ei lõpetata projekti, vaid lükati edasi. Washingtoni ajakirjanike ees ütles Donald Trump reedel, et nad alustavad sisserändajate massilist väljasaatmist “päris varsti”. Politsei- ja tolliasutuse kavandatava tegevuse kohta ütles ICE: “Ma ei nimeta seda reidiks, me eemaldame inimesed, kõik inimesed, kes on aastate jooksul ebaseaduslikult riiki tulnud.”

ICE ei saanud valgest majast otsest vastust ega kinnitust. Agentuur ütles eelmisel kuul, et ta võtab sihipäraseid meetmeid sisserändajate vastu, kes saabusid riiki ilma kehtivate dokumentideta, et takistada sisserändajate ebaseaduslik sisseränne üle USA piiri.

Vaidlus käib, kuidas nimetada – kas tegu on haarangu või lihtsalt massilise eemaldamine.

Allikas: Spiegel Online