Põhja-Koreas hukati inimene, kes Kim Jong-uni välisvisiidi kohta teavet lekitas

0
1347

Põhja-Korea hukati inimene, kes väidetavalt lekitas teavet diktaatori Kim Jong-uni oktoobrikuise Samjiyoni visiidi kohta.

Andmete leke põhjustas sügisel julgeolekuasutuste ulatusliku otsingu. Juhtumit peeti äärmiselt piinlikuks, kuna Kimi liikumisest teadis esmakordselt Lõuna-Korea meedia.

Julgeolekuministeeriumi juht tegi lekke tõttu ettepaneku tagasi astuda, kuid väidetavalt jätkab ta oma ametikohal.

DailyNK väljaande andmetel arreteeriti novembris kahtlustatav, kes on vastutav teabe lekitamises, ning ta toimetati ülekuulamiseks Põhja-Korea pealinna Pyongyangi. Süüdi tunnistatud kodanik hukati vaikselt julgeolekuministeeriumi kinnipidamiskeskuses detsembri lõpus partei keskkomitee ees.

DailyNK allikate sõnul oleks sarnase juhtumi lahendamiseks pidanud kuluma tavaliselt pool aastat. Administratsioon soovis juhtumi võimalikult kiiresti lõpetada.

Hukkatud inimese perekond pagendati Põhja-Korea põhjaosas asuvasse Ryanggangi provintsi Kapsanisse.

Chosŏni dünastia (ligi 5 sajandit Koread valitsenud kuninglik perekond) saatis vanasti sinna nö patustunud ametnikud pagulusse.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.