Poliitkorrektsus tungib kosmosesse: NASA loobub taevakehade “solvavatest” nimedest

0
445

Poliitkorrektsete reeglite kohaselt ei ole NASA jaoks enam olemas 1787. aastal William Hersheli poolt avastatud Eskimo udukogu, vaid ainult NGC 2392, vahendab NYPost.

NASA hakkab “solvavate” hüüdnimedega planeete, galaktikaid ja teisi taevaseid kehasid edaspidi kutsuma ainult nende teaduslike nimedega. 1787. aastal William Hersheli poolt avastatud Eskimo udukogu kutsutakse edaspidi nimetusega NGC 2392.

Siiami kaksikute galaktikaid hakatakse vastavalt nimetama NGC 4567 ja NGC 4568. NGC on lühend New General Catalogue’ist, ehk tähistab NASA taevakehade üldkataloogi.

“Ajal kui teadlaste kogukond näeb vaeva valdkonnasisese süsteemse diskrimineerimise ja ebavõrdsuse väljaselgitamise ning väljajuurimisega, on saanud selgeks, et teatud kosmilised hüüdnimed pole mitte ainult kalgid, vaid tekitavad ka aktiivselt kahju,” kirjutas kosmoseagentuur oma pressiteates.

“Kuna NASA on pühendunud mitmekesisusele, õiglusele ja kaasamisele, siis vaadatakse üle kosmoseobjektide mitteametlik terminoloogia,” seisab teadaandes.

NASA mitmekesisuse ja võrdsete võimaluste aseadministraatori Stephen T Shihi sõnul “neil hüüdnimedel ja oskussõnadel võivad olla vastuolulised ajaloolised või kultuurilised seosed ning NASA on tõsiselt pühendunud viidatud küsimuse lahendamisele.”

Allikas: Objektiiv.ee

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.