Politseiülem Trumpi toetajatele, kes avaldavad Washingtonis meelt: jätke relvad koju!

0
355

Tuhanded Donald Trumpi pooldajad peaksid saabuma täna, teisipäeval Washingtoni, et avaldada meelt Joe Bideni presidendiks kinnitamise vastu.

Washingtoni politsei pöördus Donald Trumpi toetajate poole ja soovitas neil sel nädalal USA pealinnas toimuvate protestide ajal relvad koju jätta. Eeldatakse, et Trumpi toetajad hakkavad avaldama protesti Joe Bideni pettusega saavutatud valimisvõidu vastu. Kongressil on kavas Bideni valimisvõit ametlikuks kinnitada kolmapäeval.

“Oleme saanud teavet selle kohta, et üksikisikud kavatsevad meie linna relvi tuua. Me ei luba seda,” hoiatab politseiülem Robert Contee pressikonverentsil.

Washingtoni relvaseadused on USA-s kõige rangemad ja relvi ei tohi nähtavalt kanda. Püssi omamiseks on vaja kohalikku eriluba. Contee lisab, et kõik, kes relvi kannavad või vägivalda õhutavad inimesed arreteeritakse.

Kohalik politsei toetamiseks korra säilitamiseks on kutsutud appi sajad rahvuskaardi sõdurid.

Tuhandete Washingtoni saabuvate Trumpi pooldajate seas on mujal meeleavaldustel demonstreeritud paremäärmuslikud liikumised. Contee usub, et tulev meeleavaldus võib olla suurem kui novembri ja detsembri meeleavaldused, kus paremäärmuslikud rühmitused, näiteks Proud Boys (Uhked Poisid), põrkasid teiste seas kokku ka liikumise Black Lives Matter (Mustad Elud Loevad – BLM) toetajate ja teiste vasakpoolsete meeleavaldajatega. Sel kokkupõrkel sai mitu inimest vigastada.

Esmaspäeval vahistas Washingtoni politsei uhkete poiste kohaliku juhtfiguuri Henry Tarrioni. Teda süüdistatakse vara kahjustamises seoses varasemate protestidega. Kinnipidamise ajal leiti tema valdusest ebaseaduslikke relvi ning teda süüdistatakse ka tulirelvade ebaseaduslikus omamises.

Allikas: Iltalehti.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.