Poola ei kirjuta alla ÜRO rändekokkuleppele!

0
1631

Poola siseministeerium ja valitsuse esindajad soovitavad peaminister Mateusz Morawieckile MITTE allkirjastada ÜRO globaalset rändekokkulepet. Ameerika Ühendriigid ja Ungari on juba varem teatanud, et ei allkirjasta seda lepet.

Poola siseministeeriumi teavitas, et lepe ähvardab riigi julgeolekut: “ÜRO rändekokkulepe ei ole kooskõlas Poola valitsuse prioriteetidega, mis tagavad Poola kodanike julgeoleku ja säilitavad rändevoogude üle kontrolli.”

“Kokkulepe seaks ohtu Poola turvalisuse ning võib soodustada ebaseaduslikku rännet,” sõnas Poola siseminister Joachim Brudzinski.

“Annan peaminister Mateusz Morawieckile soovitused mitte kirjutada alla dokumendile, mis võetakse vastu detsembris Marrakeshis,” ütles Brudzinski.

Täna rääkisin rändepaketist Poola valitsuspartei parlamendisaadiku Dominik Tarczyńskiga, kes ütles: “Antud dokument lükatakse tagasi. Me ei allkirjasta seda.”

Kohe peale leppe heakskiitmist ÜRO-s teatas ka Ungari, et ei kavatse lepet käesoleva aasta detsembris allkirjastada. Ungari välisminister Peter Szijjarto nimetas heakskiidetud lepet ohuks kogu maailmale ning teatas, et kokkulepe on vastuolus Ungari huvidega.

Poland will not sign UN Migration treaty: ‘We want Poles to be safe in their country’

With the Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration deal set to be formally adopted at the UN conference in Morocco 10-11 December, many countries have indicated potential problems the compact will cause. Though not legally binding, the treaty could promote the facilitation of border crossing procedures.