Poola kohus lõpetas menetluse seoses LGBT-materjalide printimisest keeldumisega

0
678
Poola valitseva konservatiivse erakonna poolt jagatud LGBT-vaba tsooni kleebised. Erakond jagas neid LGBT bride ajal

Poolas toimus kohtuprotsess trükikoja üle, kes keeldus trükkimast LGBT materjale viidates sellele, et selline tegevus oleks tema südametunnistuse ja väärtuste vastu, vahendab wPolityce.pl.

Esimeses kohtuastmes mõistetigi trükikoda süüdi, kuid Poola Põhiseaduskohus mõistis trükikoja käitumise õigeks.

Kohtuotsuse põhjenduseks toodi: “Karistamine teenuste osutamise tahtliku ja mõistliku põhjuseta keeldumise eest riivab teenuseosutaja vabadust, eriti õigust tegutseda vastavalt oma südametunnistusele”

“Lodzist pärit trükikoda mõisteti süüdi tema südametunnistusele, uskumustele ja väärtustele vastuolus oleva teenuse osutamises. Need, kes kirjutavad oma vikerkaareribadele loosungeid võrdsuse, armastuse ja sallivuse kohta, tahavad sulgeda nende suu, kellel on neist erinevad vaated. “Kes meie poolt ei ole, see on meie vastu.” Ja kes on meie vastu see tuleks vaigistada, hävitada, hukka mõista,” – rõhutas justiitsministri asetäitja Marcin Romanowski juhtumit kommenteerides.

“Ideoloogilise sõja ajal pooldame me alati vabadust. Seda, mis annab poolakatele õiguse valida, mitte seda, kes soovib neile oma maailmavaadet peale suruda oma,” – lisas ta.