Poola peaminister: Euroopa Liit, kus oligarhia karistab nõrgemaid, pole see, kuhu me sisenesime

0
874

“Euroopa Liit, kus oligarhia karistab nõrgemaid, pole see, kuhu me sisenesime. Meie nõusolek selleks puudub,” ütles Poola peaminister Mateusz Morawiecki kolmapäeval Seimis ELi eelarve kohta.

“Tahaksin esitada põhiteavet ja mõtisklusi Poola jaoks kõige olulisema küsimuse kohta, mis puudutab seda, kas meie saatus on edaspidi meie kätes, kas otsustame oma asjade üle ise või on see teiste käes. See ei ole parempoolne ega vasakpoolne jaotus, see on jagunemine nendeks, kes soovivad, et Poola rahvas otsustaks ise, ja nendeks, kes soovivad, et mõni ametnik Brüsselis otsustaks meie saatuse üle,” ütles Morawiecki.

Milline oleks oht kehtestada nii nn “õigusriik”?

“See ähvardaks hilisemates etappides ELi kokkuvarisemisega. Sest täna on see instrument teie arvates suunatud meie, Ungari, võib-olla Sloveenia, võib-olla mõne teise Kesk-Euroopa riigi vastu, mõne aasta pärast, kahe või kolme aasta pärast, võib see olla suunatud kellegi teise vastu. Mõelge, kas see on Euroopa Liit, mida me tahame, millised võimalused on tal ellu jääda. Liit, kus on Euroopa oligarhia, mis karistab nõrgemaid, pole see liit, kuhu me astusime; Me pole selleks nõusolekut andnud,” vastas Morawiecki.

Allikas: wPolityce.pl

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.