Poola presidendi uusaastatervitus: tuleb Poola võitude aasta

0
770

2019. aasta võib kokku võtta sõnaga “energia”. Poolakate ambitsioon ja entusiasm äratasid imetlust ning majanduskasvu tempo seab Poola Euroopa riikide esirinda – ütles president Andrzej Duda uusaasta sõnumis. Ta lisas, et möödunud aasta sõnad on ka “käimine” ja “turvalisus”, vahendab wPolityce.pl.

“Kallid kaasmaalased, daamid ja härrad. Jätame hüvasti 2019. aastaga. Kuidas seda kokku võtta? See sõna on “energia”. Poolakate ambitsioon ja entusiasm äratavad endiselt imetlust. Majanduskasvu tempo seab meid Euroopa riikide esirinda. Kui me edasi räägime, siis kuulen sageli häid jutte Poola perede kõrgemast elatustasest, järgmistena võimatuse tõkete kaotamist, kaasaegseid lahendusi ja investeeringuid, ka rohelise energia, puhta vee ja puhta õhu jaoks.” – rõhutas president teisipäeva õhtul uusaasta sõnumis.

Ta ütles, et “2019. aasta teine ​​sõna on „kohalolimine“. “Euroopa Parlamendi ning seimi ja senati valimistel antud rekordiline häälte arv oli Poola demokraatia tõeline edu. Me kõik võime ennast õnnitleda. Meie kodanikkonna kogukond kasvab ja Rzeczpospolita koos sellega,” ütles president.

Ta märkis, et sõna 2019 on ka “turvalisus”.

“Mul on väga hea meel, et osalesin läbirääkimistel, mille tulemusel süvenes NATO liikmete vaheline koostöö ja suurenes Ameerika vägede kohalolek Poolas,” – ütles Andrzej Duda.

Ta rõhutas, et käimas on Poola armeele kõige moodsamate relvade ostmine ja ühisõppused liitlastega.

“Meie riigi piirid on hästi valvatud,” – kinnitas ta.

President ütles, et energiajulgeolekut tugevdasid tänavused otsused, millega tagati maagaasi ja nafta stabiilne tarnimine, ning sotsiaalkindlustust suurendati, kehtestades hüvitised, näiteks kolmeteistkümnes pension või 500 plussi esimese lapse kohta.

“Ma usun, et see saab olema Poola võitude aasta, et sõna, mida me 2020. aastal kõige sagedamini muudame, on edu” – märkis ta.

Sellega seoses viitas president sõjale 1920. aasta enamlastega, millega tähistab Poola  sajandit.

“Ootame ka suurepäraseid sportlikke emotsioone, loodame oma mängijate võitudele Euroopa meistrivõistluste ajal ja sportlaste võitudele Tokyo olümpiamängude ajal. Toetame valget ja punast” – meenutas riigipea.

“Olen kindel, et tõhusalt juhitud ja ühendatud Euroopas tegutsev sõltumatu Poola tugevdab oma positsiooni” – märkis president.

“Loodan, et uus aasta toob teile palju isiklikke võite ja kordaminekuid. (…) Et kõik plaanid õnnestuksid. Võtke vastu minu soovid teie tervise, perekonna õnne ja õitsengu osas. Las vastastikune lahkus aitavad meil elada rahulikult. Veelkord palju õnne sünnipäevaks!” – lõpetas Poola president Andrzej Duda.


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.