Poola President kirjutas alla: Rahaline toetus, abielu kaitsmine ja laste kaitsmine LGBT ideoloogia eest. “See on minu pühendumus”

0
2569

Presidendina ei kahtle ma, et perekond nõuab riigilt erilist hoolt, nagu Poola põhiseaduses öeldakse. Perekaart, millele on siin viidatud, näitab neid põhielemente, milles ma kohustan perekonda kaitsma ja pere huve kaitsma, samuti pereliikmete, eriti lapsi, “– rõhutas president Andrzej Duda, kirjutades alla perekaardile.

Perekond nõuab riigilt erilist hoolt

“See on perekonda toetav, perekonda kinnitav poliitika ja seetõttu poliitika, mis kuulub Poola põhiseadusliku kaitse alla,” ütles president kohe alguses.

“Perekond väärib põhiseaduse kaudu erilist tuge. Kuid kui vaadata sügavamalt, on ilmne, et iga riigi jaoks on pere oma eksistentsi alustala, sest pere ehitab ühiskonda ja ilma ühiskonnata pole riiki olemas,” ütles ta.

“Ühiskonna kõige olulisem kogukond on pere, kus lapsi kasvatatakse, mis loob järgmised põlvkonnad,” lisas president.

“Presidendina ei kahtle ma, et perekond, nagu Poola põhiseaduses õigesti öeldakse, nõuab riigilt erilist hoolt. Perekaart, millele siin viidatakse, näitab neid põhielemente, milles ma kohustan perekonda kaitsma ja pere huve kaitsma, samuti selle liikmete, eriti laste asju,” selgitas president.

“See on meie kultuurikood, see on meie identiteet. Meie identiteet on aidanud meil lastel kõige raskemad ajad üle elada. (…) Sel ajal hoidis Poola pere meie väärtusi,” rõhutas ta.

“Seetõttu on perekond eriline väärtus, mis nõuab võimulolijatelt erilist hoolt,” ütles president.

Perekaart ja rahaline tugi

Andrzej Duda teatas seejärel, mida uus perekonnaseadus “perekaart” kaasa toob.

“Siit tuleneb perekaart ja selle üksikud elemendid. Esiteks tagab peredele rahalise toetamise poliitika (…) ka juba kehtestatud peretoetused,” rõhutas president.

“Järgmine päevakorrapunkt on uute tugiprogrammide tutvustamine, sealhulgas 500 vautšerit iga lapse kohta”

mis on lisatud eelnevale lastetoetusele. Sellega seoses loetles ta juba töötavaid programme – 500 pluss, koolitoetus 300 pluss ja programm Mama 4 pluss.

“Erihooldus puuetega lapsi kasvatavate perede jaoks (…) Kuna Poola riik areneb üha paremini, tuleb seda tuge tõsta, kuna see on tsivilisatsiooni mõõde,” jätkas Andrzej Duda.

“Esimene punkt on rahaline toetus ja teine punkt on peretoetuste tagamine,” seletas ta.

Abielu kaitsmine

“Abieluasutuste kaitsmine. Nii paljude arutelude ja ideoloogiliste voolude taustal, mis on peaaegu meisse sunnitud, on see stabiilsuse ja tõhusalt toimiva riigi ülesehitamise jaoks väga oluline. Esiteks, abielu kui naise ja mehe suhe vastavalt Poola põhiseaduse sätetele. Nii et abielu ei ole ega saa olla ka muul kujul. See on absoluutne küsimus,” ütles ta.

“Pole nõusolekut laste adopteerimiseks homoseksuaalsete paaride, samasooliste paaride poolt. Ma ei kahtle, et sellist lahendust ei saa rakendada. See on võõras ideoloogia, see tekitab tohutuid kahtlusi” jätkas president,

“Ja lõpuks, luues vanematele igas mõttes head tingimused laste kasvatamiseks, seda nii rahalises kui ka erinevates funktsionaalsetes aspektides,” ütles Duda.

Laste kaitsmine LGBT ideoloogia eest

“Laste kaitsmine otseselt LGBT ideoloogia eest. LGBT-ideoloogia levitamise keeld avalikes asutustes, lapsevanematel on õigus otsustada, mis vaimus nad tahavad oma lapsi harida ja kasvatada (…) Keegi ei saa oma õigust vanematele kehtestada, kuidas oma lapsi kasvatada, veel vähem sundida vanematele ja lastele peale kahjulikku sisu,” ütles president kindlalt.

“Vanemad vastutavad oma laste seksuaalhariduse eest. Riik peab perekonda austama (…) Vanematel on õigus kontrollida, mida erinevad programmid pakuvad erinevate asutuste, sealhulgas kooliasutuste poolt,” lisas Andrzej Duda.

 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.