Poolas tegutseb eradetektiiv, kes röövib Lapsi Norra lastekaitselt tagasi

0
4559
Foto: www.delfi.lt, (6.02.2015)

Norras rööviti jaanuaris asenduskodust ühel nädalal kaks Leedu kodakondsusega last. Mõlema röövi kohta on politsei kaudselt vihjanud, et tõenäoliselt on rööviga seotud laste vanemad.

Röövitud 7-aastane Gabrielius Bumbulis. Foto: erakogu

Norra meedias oli 26. jaanuaril uudis, et kohaliku lastekaitse hoole alt rööviti Leedu kodanikust 7-aastane laps Gabrielius Bumbulis. See oli juba teine analoogne juhtum samal nädalal. Röövimise ajal kohtus laps oma emaga, kui ta võeti kaasa tundmatu isiku poolt. Mõlema röövi kohta on politsei kaudselt mõista andnud, et tõenäoliselt on rööviga seotud lapse enda vanemad.

Leedu Delfis ilmus aga 6.veebruaril lugu ühest Poola eradetektiivist Krzysztof Rutkowski, kes on spetsialiseerunud vanematest eraldatud laste tagasiröövimisele Norra lastekaitse asutustest.

Tema lood on uskumatud. Näiteks Larvikis elanud 9-aastane Nikole, kes tema vanemate sõnul ei tulnud ühel päeval lihtsalt koolist koju.

Barnevernet oli ta kinni püüdnud ja pannud asendusperre. Vanemad korraldasid salaja lapsele mobiiltelefoni.

Ühel pimedal õhtul sai ta sõnumi, et ta end valmis paneks.

Laps ootas akna juures. Põõsast ilmus võõras mees ja viskas teise korruse aknasse köie, mida mööda laps alla laskus. Autos kohtus ta oma vanematega.

Autode kolonn saatis neid sõidul Poola.

Rutkowski sõnul avastasid Norra võimud lapse kadumise, kuid oli juba hilja – ta oli õnnelikult oma kodus Poolas. Ajalehe Aftenposten andmeil on toimunud vähemalt 60 sellist lapse tagasiröövi.

Lähemalt saab artiklit lugeda siit

ALLIKAD:

Police seek boy, 7, abducted in Norway

A search party leaves Molde fire station. Photo: NTB Scanpix/Police Police in Norway have put out an international appeal after a seven-year-old boy was abducted from a bowling alley.

Seven year old missed Molde – police do not rule abduction – VG

Seven year old missed Molde – police do not rule abduction – VG Gabrielius Bumbulis (7) are clamoring both nationally and internationally after he disappeared from Molde bowling.

Polish investigator who kidnaps Lithuanian children from Norway’s child services: We did things we cannot talk about

It is a public secret what Krzysztof Rutkowski, a Polish private investigator, does for a living.