Pööras ära ja pöördus islamisse: endine islamikriitiline Hollandi poliitik hakkas moslemiks

0
1239
Joram Van Klaveren |  Foto: Ian Forsyth/Getty Images

Hollandi endine islamikriitiline parlamendiliige teatas, et on nüüd moslem, edastab Politico.

Joram van Klaveren, kes toetas Hollandi parempoolsete liidrit Geert Wildersit ning kuulus kunagi tema Vabadusparteisse (PVV), võitles parlamendi alamkojas mitu aastat islami leviku vastu Hollandis.

Islami suhtes range hoiakuga poliitik nõudis nägu katva moslemirõivastuse ning minarettide keelustamist. Klaveren ütles, et tahab islamit Hollandisse nii vähe kui võimalik.

Klavereni sõnul muutis ta islami suhtes meelt, kui kirjutas religiooni suhtes kriitilist raamatut.

Klaveren pööras islamiusku 26. oktoobril ning peatselt ilmub ka tema raamat “Usust taganeja: kristlusest islamini ilmaliku terrorismi ajastul”.

Klavereni tee läks Wildersist lahku 2014. aastal, kui Wilders küsis ühel PVV meeleavaldusel toetajatelt, kas nad tahavad Hollandisse “vähem või rohkem marokolasi”, mille peale rahvas hüüdis: “Vähem! Vähem! Vähem!”

Klaveren moodustas seejärel omaenda partei, millel ei õnnestunud 2017. aasta valimistel parlamenti pääseda. Pärast ebaõnnestumist valimistel lahkus Klaveren poliitikast.

“Kui tegemist pole tõepoolest PR-nipiga, et oma raamatut reklaamida, siis on see tõesti erakordne valik kellegi jaoks, kel oli islami kohta palju öelda,” sõnas tema endine erakonnakaaslane Jan Roos.