JUHTKIRI: Prantsuse president Macron on suuremas hädas, sest sinised vestid ühinesid kollastega

0
1068

Prantsuse president Emmanuel Macron on suuremas hädas, kui varem, sest politseinikud ehk sinised vestid on ühinenud oma valitsuse-vastastes protestides kollaste vestidega.

Neljapäeval oli Pariisis situatsioon, kus kesklinna Champs-Elysees puiesteele meelt avaldama tulnud politseinikele olid vastu saadetud nende enda ametivennad – märulipolitseinikud.

Meelt avaldasid ka lennuvälja politseinikud Parsiisis Charles de Gaulle’i lennujaama Terminaalis 1, aeglustades reisijate teenindamist ning avaldades sellega meelt valitsuse poliitika vastu.

Politseinikud kaebavad raskete töötingimuste üle, mistõttu esineb kurnatust ja enesetappe politseinike hulgas rohkem kui teiste elualade puhul. Käesoleval aastal on endalt elu võtnud üle 30 politseiniku ja enamus on teinud seda teenistusrelvaga, vahendab Daily Mail.

Politseinike töö on muutunud eriti raskeks ja ohtlikuks seoses terrorirünnakutega, mille hulk on viimastel aastatel mitmekordistunud. Paljud politseinikud on raske töö ja kehvade elutingimuste tõttu läbi põlenud. Viimastel nädalatel on niigi ära kurnatud politseinike jaoks valanud õli tulle kollaste vestide meeleavaldused, mida valitsus on saatnud laiali ajama politseinikud.

Viimases hädas lubas Macron tõsta politseinike palka järgmisel aastal 120 euro võrra, kuna presidendil on politseinikke vaja prantsuse rahva peletamiseks tänavatelt. Rahvas nõuab Marconi tagasiastumist, aga president seda teha ei taha. Selleks tõstab ta viimases hädas politseinike palka, et korrakaitsjaid enda poole meelitada ja politseinike meeleavaldusi ära hoida.

Politseinikud kavandasid juba suuremaid meeleavaldusi ja streike. Politsei on hädas, sest pidev rahva vastu võitlemine on nad viimseni ära kurnanud. Samuti kurdetakse politsei kroonilise alarahastatuse üle.

Allikas: https://eestinen.fi/