Prantsusmaa andis alla: illegaalsed sisserändajad protestisid elamislubade pärast

0
577

Prantsusmaa väljastas elamisload ebaseaduslikele sisserändajate rühmale, kes on protestinud viimase kuue kuu jooksul Alfortville’is (Val-de-Marne) asuva Chronoposti sorteerimiskeskuse ees. 

Seni on Prantsuse ametkond väljastatud elamisload viiele meeleavaldajale samas kui elamisluba ootab veel üle 30 inimest, vahendab Ouest-France.

Umbes kuus kuud tagasi hakkasid umbes kolmkümmend “dokumentideta töötajat”, kes töötavad sorteerimiskeskuses alltöövõtja ettevõttes, elamislubasid nõudma. Rühm pani telgid Chronoposti kaitsvate tarade taha.

Algselt oli alltöövõtja firma värvanud ebaseaduslikud sisserändajad võltsitud isikut tõendavate dokumentide esitamise kaudu.

“Me jääme sinna, kuni kõigi Chronoposti heaks töötanud inimeste olukord on lahendatud,” ütles Christian Schweyer, dokumentideta töötajate rühma võõrustaja, kes ka korraldas kohapeal protestid.

Viiele ümberasujale antigi elamisluba, kes saavad nüüd rahumeeli töölt lahkuda ja taotleda kõiki Prantsuse hüvitisi, ning saata raha välismaale. Sel aastal saatsid migrandid välismaiseid rahaülekandeid 494 miljardit eurot.