Prantsusmaa: Dijonisse saadeti armee tšetšeenide ja araablaste vahelise etnilise vägivalla maha surumiseks (VIDEO)

0
1894

Pärast etnilise vägivalla puhkemist tšetšeeni jõukude ja Põhja-Aafrika narkodiilerite vahel on Dijonisse paigutatud sõjaväe ja politsei tugev valve.

Reedel saabusid Dijoni linna sajad tšetšeenid – relvastatud automaatrelvadega, suurte nugade ja muude relvadega – kavatsusega maksta kätte araabia narkodiilerite grupile, kes väidetavalt “saatis” 16-aastase tšetšeeni poisi haiglaravile, pärast tema peksmist.

Vastavalt uudisteagentuur France Bleu aruandele, olid tšetšeenid esimesed, kes ründasid  kättemaksuks meest, kellel oli hüüdnimeks “the Black Pearl”, väidetavalt oli see mees, kes peksis poissi. Kui esimene kokkupõrge oli lõppenud, jäid maha kümmekond vigastatut, mõned neist rasked.

Etniline vägivald ei lõppenud sellega.

Laupäeva õhtul tulistati meest Grésillese linnaosa korteri koridoris, kuulda oli automaatrelva. Teadaolevalt toimetati mees raskes seisundisse kohalikku haiglasse.

Dijoni elanike sõnul oli etniliste rühmade vahel toimunud ka nädalavahetusel kokkupõrkeid, mis olid „äärmiselt vägivaldsed“. Üks elanik rääkis Prantsuse meediale, et nad olid tunnistajaks, kuidas üht meest kirvega vastu pead löödi.

Esmaspäeval ütles Dijoni politseiametnik: “Rahutused on kestnud juba viimased kolm ööd”, lisades, et “narkokaubanduse ja muu kriminaalse tegevusega seotud tšetšeenide jõugud on mobiliseerunud osalema lahingutes teiste jõukudega.”

“Tänavatel veetakse avalikult relvi, sealhulgas Kalašnikovi, kirved ja pesapalli kurikaid ning tulistatakse päris laskemoona. Inimesed on kohkunud.”

Ilmunud on šokeeriv videomaterjal äärmuslikust vägivallast ja see levib nüüd juba sotsiaalmeedias.

Prantsusmaa Rahvusrinde partei juht Marine Le Pen avaldas Twitteris pahameelt olukorra üle.

“Meie riik vajub kaosesse! Mida teeb [siseminister Christophe Castaner]? Jõugud peavad etnilist sõda, käes on automaatrelvad.”

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.