Prantsusmaa endine kaitseminister ja kõrged sõjaväelased soovitavad president Macronil ÜRO rändelepe tagasi lükata

0
1422

Endine Prantsuse kaitseminister Charles Millon ning 11 kindralit, admiral ja kolonel tegid kirjaliku pöördumise president Emmanuel Macronile, milles nad soovitavad loobuda Marrakechi rändepakti heaks kiitmast.

Kõrgemad sõjaväelased juhivad tähelepanu sellele, et GCM leping on tegelikult immigratsiooniseadus, mis kehtestab ühise vastutuse jagamise rändeprotsesside lahendamise eest. “Meie arvates on ainult Prantsusmaal suveräänne õigus lepingus sisalduvate eesmärkide üle otsustamiseks ja me ei saa sellest õigusest loobuda, eriti veel olukorras, kus 80% prantslastest soovib sisserände lõpetamist või selle olulist piiramist,” väidavad allakirjutanud, kes hoiatavad ühtlasi, et rahva kõrvalejätmine otsustamisest võib põhjustada inimeste proteste, olles käsitletav ka riigireetmisena.

Allakirjutanud osutavad ka sellele, et Prantsusmaa majandus on kehvas seisus ja riigivõlg kasvab, ning seetõttu ei saa riik võtta enda kanda kulukat immigratsiooni, sest leppe eesmärkide saavutamiseks tuleks makse tõsta. Teise probleemina näevad sõjaväelased mitte-Euroopa päritolu immigrantidega kaasnevat turvalisuse kadumist. Riigi eesmärgiks peaks nende arvates olema välisjulgeoleku tagamine, selleks aga on vaja sisemist ühtsust, mille saavutamine muutub üha raskemaks.

“Prantsusmaa valitsus on toonud riiki liiga palju inimesi, kes on täiesti erineva kultuuritausta tõttu võimetud integreeruma, ja nad on koondunud piirkondadesse, mis Vabariigile enam ei kuuletu. Teil pole õigust teha üksi otsuseid, mis hävitavad meie tsivilisatsiooni ja Isamaa. Seetõttu palume edasi lükata käesoleva lepingu allakirjutamise ja korraldama rahvahääletuse. Te olete vastutav Prantsusmaa eest ja Teie valimisel ei antud Teile selliseid volitusi. Toetame kindral Antoine Martinezi algatust mitte allkirjastada lepingut, mis on kavas vastu võtta ÜRO liikmesriikide valitsustevahelisel konverentsil Marrakechis.”

Alla kirjutanud on endine kaitseminister Charles Millon, kindralid Antoine Martinez, MarcBertucchi, Philippe Chatenoud, André Coustou, Roland Dubois, Daniel Grosmaire, Christian Houdet, Michel Issaverdens,  Christian Piquemal,  Daniel Schaeffer,  Didier Tauzin, admiral Patrick Martin ja kolonel Jean Louis Chanas.

Allikas: Minurne Resistance ja Uued Uudised