Prantsusmaa hoiatab Euroliidu lõpliku likvideerimise võimalikkuse eest

0
638

Euroopa kriis jõuab peaaegu kulminatsiooni vahetult enne pühapäeval Brüsselis kokku kutsutud migratsioonipoliitika tippkohtumist. Migratsiooniküsimuse lahendamise kontseptsioon on seni täiesti lahtine. Ja esimesed paanika märgid on juba ilmnenud 16 riigi- ja valitsusjuhtide koosoleku sisuplaanis, kirjutab Krone.

“Kui Euroopa ei suuda kokku leppida ühises lähenemisviisis migratsioonile, siis ma kardan kahjuks et Euroopa Liit läheb laiali.” See hoiatus lasti kuuldavale Prantsusmaa valitsuse pressiesindaja Benjamin Griveaux poolt raadiojaama “Radio Classique” Pariisis reedel.

Prantsuse valitsuse arvates on Euroopas üks suurimaid kriise lahendamata pagulaste teemal. Samamoodi, kuigi vähem dramaatiliselt, arvab ka Austria president Alexander Van der Bellen, kes samuti räägib oma murest tagajärgede osas, mis võib viia Euroliidu lagunemiseni.

Samal ajal liigub Itaalia valitsus, kus kohtusüsteem tegeleb nüüd abiorganisatsioonidega, üha karmima pagulaspoliitika poole. Kantsler Sebastian Kurz (ÖVP) on vahepeal kokku leppinud Viinis Euroliidu nõukogu presidendi Donald Tuskiga “ühises mõtlemises”. Ja Tšehhi Vabariigis kutsuti reedel Julgeolekunõukogu koostama plaani, kuidas kaitsta Euroliidu piiri pagulastega üleujutusest.