Prantsusmaa: Macron käivitas programmi araabia keele õpetamiseks prantsuse koolides

0
971

Ehkki Prantsusmaa on olnud hädas oma riigipiiride sulgemisega, püüdes ohjeldada seal Wuhani koronaviiruse (COVID-19) puhangut, pole president Emmanuel Macron unustanud, et Prantsuse koolidel on vaja hakata araabia keelt õpetama. Ta allkirjastas uue kooli programmi määruse 2. mail, vahendab Voice of Europe.

Programmi eesmärk on tagada keeleline mitmekesisus ja see pakuks araabia keele tunde prantsuse koolide õpilastele alates esimesest klassist kuni ülikoolikursusteni. Valeurs Actuelles’i raporti kohaselt töötatakse seda välja koostöös Tuneesia ametivõimudega.

Uuele kooli programmile kirjutasid alla Macron, peaminister Édouard Philippe ja välisminister Jean-Yves Le Drian.

Tuneesial on sõnaõigust, kui asutakse valima programmi õpetajaid, kuna õpetajad valitsakse araabia elanike hulgast. Tuneesia riik oli XIX sajandist kuni 1956. aastani Prantsuse koloonia ja on Rahvusvahelise Francophones Organisatsiooni (International internationale de la Francophonie) liige.

Programm ei piirdu ainult araabia keele õpetamisega, vaid hõlmab ka araabia kultuuri ja ajaloo haridust, pöörates erilist tähelepanu Tuneesia kultuurile.

Araabia keel on praegu prantsuse keele järel kõige enam räägitav keel riigis.

Rahvusrinde partei poliitikud on juba selle otsuse suhtes meelt avaldanud. “Rahvusvastane valitsus kavatseb õpetada araabia keelt põhikoolis alates vanusest, kui lapsed on alles või õigupoolest polegi veel prantsuse keelt selgeks saanud,” ütles kaitseministeeriumi juhtimise asekantsleri asetäitja Jean Messiha rahvusrindest. “Prantsuse arabiseerimine ja islamiseerimine on käimas.”

Programmi pooldajad väidavad, et kõigile prantsuse, mitte araabia päritolu tudengitele on oluline õppida tundma kiiresti kasvavat araabia kogukonda nii kodu- kui ka välismaal. Rahvusrinde president Marine Le Pen ütles vastuseks, et „muidugi on siin riigis suurepärane Araabia kultuur, kuid see on Prantsusmaa ja ma tahan, et me õpiksime prantsuse kultuuri.”

 

Araabia keele, religiooni ja kultuuri kasvav mõju Prantsusmaal on emakeelena elavate prantslaste jaoks üha vaieldavam teema. Eelmisel aastal selgus küsitlusel, et 61% Prantsuse kodanikest usub, et islami kultuur on Prantsuse kultuuriga kokkusobimatu, nagu varem teatas Voice of Europe.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.