Prantsusmaa muudab uue seadusega „ema” ja „isa”: „vanem 1” ja „vanem 2”

0
2698

Prantsuse parlament hääletas sõnade „ema” ja „isa” väljajätmise poolt koolidest, edastab Voice of Europe.

Uue seaduse eesmärk on lõpetada samasooliste vanemate diskrimineerimine, kuid kriitikud väidavad, et see „hävitab” lõplikult lapsevanemaks olemise.

„Selle seaduse muudatusettepaneku eesmärk on seada sisse perekonna mitmekesisuse koolides,” ütles president Emmanuel Macroniga ühte REM-parteisse kuuluv parlamendiliige Valérie Petit.

„Meil on peresid, kes seisavad silmitsi diskrimineerimisega, mis on põhjustanud üsna vanamoodne sotsiaal- ja peremudelid. Meie jaoks on see seadus sotsiaalselt võrdsustamine. ”

„Kui ma kuulen, et see on vanamoodne peremudel, meenutaksin teile, et tänapäeval sõlmitakse abielusid 95% mehe ja naise vahel,” ütles konservatiivne parlamendiliige Xavier Breton, sõna võttis ka konservatiiv Fabien Di Filippo, kes mõistis seda käiku kui “hirmutavat ideoloogiat”.

Uue õigusakti tõhusust ei sea kahtluse alla ainult konservatiivid. Alexandre Urwicz, kes on Prantsusmaa samasooliste assotsiatsiooni president, tunneb samuti muret, et õigusaktid võivad luua „vanemahierarhia”.

“Kes on” vanem number 1 “ja kes on” vanem number 2 “?” Küsib ta, lisades, et selle asemel võiksid nad kasutada vähem vastuolulist “isa, ema ja seaduslik esindaja”.